Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Telefonla Dolandırıldığını Polisten Öğrendi

Telefonla Dolandırıldığını Polisten Öğrendi
Bursa'da, telefon dolandırıcılarına bin 980 lirasını kaptıran 67 yaşındaki Fatma Onbaşı’yı telefon dolandırıcılarının elinden son anda polis kurtardı. Onbaşı’nın poşete koyarak kapısının önüne bıraktığı paraları almaya gelen 22 yaşındaki Mustafa Ö., suçüstü yakalandı. Onbaşı, polis sandığı kişilerin dolandırıcı oluduğunu eve gelen gerçek polisleri görünce anladı.

 

Merkez Osmangazi İlçesi Çekirge Mahallesinde oturan Fatma Onbaşı, telefon dolandırıcılarının kurbanı olmaktan son anda polis ekipleri tafarından kurtarıldı. Dün sabah telefonu çalan Fatma Onbaşı’yı arayan bir kişi kendisini, Bursa’da Ulucami yakınında geçen Nisan ayında meydana gelen bombalı saldırı ve kuyumucudaki soygun nedeniyle araştırma yapan polis olarak tanıtıp, Odabaşı’nın adının bu olaylarda geçtiğini belirterek, evdeki tüm parayı poşede koyarak kapısının önüne bırakıp içeri girmesini istedi. Bunun üzerine Onbaşı, emekli maaşından artırdığı bin 980 lirayı bir poşete koyarak kapının önüne bırakıp evine girdi.
 
POLİS TARAFINDAN SUÇ ÜSTÜ YAKALANDI
 
Daha önceki dolandırıcılık olaylarından dolayı polis takibinde olan Mustafa Ö. adresini öğrendiği Odabaş’ın, kapıya bıraktığı paraları alınca suç üstü yakalandı. Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri tarafından gözaltına alıınan zanlı, sorgulaması yapıldıktan sonra bugün, dolandırıcılık suçundan adliyeye çıkartıldı.
 
ÖNCE İNANMADIM SONRA İKNA ETTİLER
 
Sabah ev işlerini yaptığı sırada ekranda 155 yazan telefon ile arandığını söyleyen Fatma Onbaşı, "Bu kişi bana kimlik bilgilerimi teker teker söyledi. Sonra da evdeki paralarımı istediler. Önce inanmadım sonra ikna ettiler. Gerçeği evime gelen polislerden öğrendim" dedi.

Yayın Tarihi : 16.06.2016 : 12:13

Etiketler : Telefon    İle    Dolandırıldığını    Gerçek    Polisten    Öğrendi    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7410
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN