Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


4. Jameel Ödülü Sergisi Pera'da

4. Jameel Ödülü Sergisi Pera'da
İngiltere’nin en köklü ve önemli sanat kurumlarından Victoria ve Albert Müzesi ile Art Jameel'ın Pera Müzesi işbirliğiyle düzenlediği 4. Jameel Ödülü sergisi 14 Ağustos 2016 tarihine kadar Pera Müzesi’nde gerçekleştirilecek.

 

4. Jameel Ödülü kapsamında seçilen 11 sanatçı arasında David Chalmers Alesworth, Rasheed Araeen, Lara Assouad, Canan, Cevdet Erek, Sahand Hesamiyan, Lucia Koch, Ghulam Mohammad, Shahpour Pouyan, Wael Shawky ve Bahia Shehab yer alıyor. Afganistan, Mali, Porto Riko ve Tayland gibi pek çok farklı ülkeden 280’in üzerinde başvuru alan Jameel Ödülü’nün 11 sanatçısı, Victoria ve Albert Müzesi Direktörü Martin Roth’un başkanlığındaki jüri tarafından belirlendi. Türkiye’den Canan ve Cevdet Erek’in de yer aldığı sergide kolajlardan, video yerleştirmelerine, seramik, kaligrafiden, heykele ve sanatçı kitaplarına kadar birçok farklı mecrada ürettikleri yapıtları yer alacak.

Yayın Tarihi : 16.06.2016 : 11:27

Etiketler : ingiltere    4. Jameel Ödülü Sergi    pera    Canan erek    Cevdet Erek    Albert Müzesi Direktörü    Martin Roth    Afganistan    Mali    Porto Riko    Tayland    video yerleştirme    seramik    kaligrafi    heykel   


Yorumlar

8729
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN