Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Engelliler Merkezine Anlamlı Ziyaret

Engelliler Merkezine Anlamlı Ziyaret
Bayraklı’da çeşitli okullarda öğrenim gören öğrenciler, Bayraklı Belediyesi engelliler merkezini ziyaret etti. Öğrenciler burada, engellilerin yaptığı el işi ürünleri nasıl yaptıklarını yerinde inceledi, onlarla empati kurdu.

 

Bayraklı Belediyesi’nin örnek projelerinden biri olan engelliler merkezi, farklı okullardan gelen öğrenciler tarafından sık sık ziyaret ediliyor. Buranın işleyişi hakkında yetkililerden bilgi alan öğrenciler, engelliler merkezi kursiyerlerinin el becerileriyle yaptıkları ürünlerin nasıl ortaya çıktığını yerinde gördü. Engellilerin, hayat hikayelerini dinleyerek empati kurdu.  Kursiyerlerden doğuştan görme engelli Ali Cengiz de çocuklarla görme engelli olmanın zorluklarını anlattı.
 
'HEPİMİZ ENGELLİ ADAYIYIZ'
 
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Bayraklı’da engelleri kaldırdıklarını belirterek, “Bünyemizde kurduğumuz engelliler merkezinde, engelli kardeşlerimizin her türlü sorunuyla yakından ilgileniyoruz. Engellilerin asla ama asla eve kapanmalarına müsaade etmiyoruz. Onlar için farklı etkinlikler düzenliyoruz. Şu unutulmamalıdır ki hepimiz bir engelli adayıyız. Onların bizden, bizim onlardan bir farkımız yok. Bunu da çocuklarımıza aşılamamız gerekiyor. Empati hayatın her alanında önemli. Öğrenciler, bu merkezi ziyaret ederek engellilerle iletişim kurma fırsatı buluyor. Empati kuruyor. Öğretmenlerimizle konuştuğumuzda bu ziyaretlerin öğrencilere olumlu yansıdığını, engellilere bakış açılarının değiştiğini bize iletti. Bu sonuçla da amacımıza ulaşmış oluyoruz” dedi. 

Yayın Tarihi : 16.06.2016 : 10:10


Yorumlar

5741
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN