Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


3’üncü Kez Kurayla Çaykur’a Girdi

3’üncü Kez Kurayla Çaykur’a Girdi
Rize’de, Çaykur bünyesinde 4 ilde çalıştırılmak üzere 20 eski hükümlü işçi alımı için başvuran 73 kişi arasında noter huzurunda kura çekimi yapıldı. Daha önce iki kez kura ile Çaykur’a giren, birinde hakkını ağabeyine devreden, diğerinde ise karıştığı bir kavga nedeniyle cezaevine girince işten ayrılmak zorunda kalan 3 çocuk babası 48 yaşındaki Ali Rıza Gökbayrak, 3’üncü kez Çaykur’a girmeye hak kazandı.

 

Çaykur tarafından Rize, Trabzon, Giresun ve Artvin illerindeki fabrikalarda mevsimlik işçi olarak çalıştırılmak üzere 20 eski hükümlü işçi alımı için 73 kişi başvuruda bulundu. Yenişehir Spor Salonu’nda Noter Abdullah Baki Özdemir nezaretinde gerçekleştirilen kura çekimi öncesi boş torba salondakilere gösterildi. Numaraların yerleştirildiği torbadan 20 kişi ve yedeklerin isimleri çekildi. Kura çekimini salonda izleyen ve ismi çıkanlar sevinç yaşadı, telefonla yakınlarını arayarak müjdeli haberi paylaştı.
 
3’ÜNCÜ KEZ KURAYLA ÇAYKUR’A GİRDİ
 
Kurada kazananlardan Ali Rıza Gökbayrak da büyük sevinç yaşayanlardan biri oldu. 1992 yılında Çaykur’a işçi alımı için yapılan kurada ismi çıkan Ali Rıza Gökbayrak, o dönem başvurduğu kurumun kabul etmesi üzerine çalışma hakkını ağabeyine devretti. 1998 yılında, yaklaşık 30 bin kişinin başvurduğu işçi alımında 4 bin 991 kişi arasında kuradan ismi ikinci kez çıkan Ali Rıza Gökbayrak, Kalkandere Çay Fabrikası’nda işe başladı. Fabrikada 12 yıl çalışan Gökbayrak, seçimlerde karıştığı bir kavga nedeniyle mahkum oldu, 2 yıl, 2 ay ve 20 gün hapis yattı. Çaykur tarafından tazminatı ödenen Ali Rıza Gökbayrak’ın çıkışı verildi.
 
’YİYECEK EKMEĞİMİZ VARMIŞ’
 
Çaykur’a eski hükümlü alımı için başvuran Ali Rıza Gökbayrak, bugünkü çekilen kurada da kazandı. İsminin çıkmasıyla büyük sevinç yaşayan Gökbayrak, "Yiyecek ekmeğimiz varmış, çok mutluyum" dedi.
 
Çaykur Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Ziya Alim de 20 eski hükümlünün kurum bünyesinde 4 ay süreyle mevsimlik işçi olarak çalışacağını söyledi.

Yayın Tarihi : 15.06.2016 : 15:28

Etiketler : üncü    Kez    Kurayla    Çaykura    Girdi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1264
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN