Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Kim Söylediyse Zırva'

Başbakan Binali Yıldırım, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde görev yapan Prof. Mustafa Aşkar'ın TRT'de sarfettiği "Namaz kılmayan hayvandır" sözlerine sert tepki gösterdi. Yıldırım, "Halt etmiş. Kim söylediyse Zırva. Biz dinimizin değerlerini biliyoruz" diye konuştu.

 

Binali Yıldırım şöyle konuştu: "Değerlendirecek bir yanı yok. Halt etmiş. Kim söylediyse zırva. Biz dinimizin değerlerini biliyoruz. Hoş görü dinidir, sevgi dinidir, kardeşlik dinidir. Dolayısıyla bu ve buna benzer sözler kabul edilemez. Böyle bir şey söylediyse çok büyük hata etmiş, saçmalamış, zırva. Ünvanı ne olursa olsun, yüzde 99’u Müslüman olan bir ülkede böyle münasebetsiz laflar eden birisinin Müslümanlar nezdinde hiçbir yeri yoktur."

TRT'de katıldığı "Ramazan Sevinci" adlı programda "Namazı hayvanlar kılmaz, namaz kılmayan hayvandır" sözlerini sarfeden ve büyük tepki toplayan Prof. Dr. Mustafa Aşkar, gelen tepkiler üzerine özür dilemişti.

Yeniakit'e konuşan Mustafa Aşkar, "TRT'de katıldığım Ramazan Sevinci Programında gayri ihtiyari maksadımı aşan ifadelerimden dolayı özür dilerim. Sözlerim yanlış anlaşıldı. Bunujn dışında sözlerimden farklı ifadeler çıkaran, yorumlarda bulunanların ifadeleri ise kendilerin bağlar." demişti.

Yayın Tarihi : 14.06.2016 : 21:53

Etiketler : başbakan    yıldırım    aşkar    tepki    ben haber    kanal ben    siyaset       


Yorumlar

9107
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN