Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Paris’te Polis Eylemcilere Müdahale Etti

Paris’te Polis Eylemcilere Müdahale Etti
Fransa’nın başkenti Paris’teki  İtalie Meydan’ında eylem yapan grup, taşkınlık yapınca polis biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti. Olaylarda 21 kişi göz altına alındı, 20 polis ve 6 gösterici de yaralandı.

 

 Fransa’da Çalışma Yasası tasarısına karşı başlayan ve ülke geneline yayılan eylemler sürüyor. Bugün, CGT, FSU, FO, Solidaires, UNEF, UNL, Fidl sendikalarının çağrısı üzerine yaklaşık 1 milyon kişi İtalie Meydan’ında toplanarak yürüyüşe geçti. Bir süre eylem yapan grubun arasında kırıcı grup olarak adlandırılan siyah giysili göstericiler, taşkınlık yapmaya başladı. Yol güzergahındaki restoranlar, süpermarketler, bankalar ve otobüs duraklarının camlarını kırmaya başlayan grup, daha sonra kaldırım taşlarıyla polise saldırdı. Polis de taşkınlık yapan gruba TOMA, su ve biber gazı ile müdahale etti. 
 
Invalides Meydan’ında yer yer devam eden olaylarda 21 kişi göz altına alınırken, 20 polis ve 6 göstericinin de yaralandığı belirtildi.

Yayın Tarihi : 14.06.2016 : 20:42

Etiketler : Pariste    Polis    Eylemcilere    Biber    Gazı    Tazyikli    Su    İle    Müdahale    Etti    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9913
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN