Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Dolandırıcıların Yeni Yöntemi, Ürün İade Etme

Dolandırıcıların Yeni Yöntemi, Ürün İade Etme
Adana’da müşteri olarak girdikleri işyerlerinde, raftan incelemek üzere aldıkları ürünü kasaya getirip ’dün almıştık, iade edeceğiz’ diyerek parasını alarak dolandırıcılık yapan 3 kişi, Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerine yakalandı.

 

Merkez Seyhan İlçesi’nin Kayalıbağ mahallesinde hırdavatçılık yapan Candan Çetin, işyerine gelen 2 kişinin raftan aldıkları ürünü, kasaya getirip "Bu ürünü babam dün almış, iade etmek istiyoruz" diyerek kasa fişi veya faturasını göstermeden iade ettikliklerini, 65 TL’yi alarak ayrıldıklarını söyleyip şikayetçi oldu. Dolandırıldığını ileri süren Candan Çetin, dolandırıcılardan şikayetçi oldu.
 
Candan Çetin’in şikayeti üzerine işyerine ait güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği’ne bağlı ekipler, ’ürün iade’ adı verilen ve az kullanılan dolandırıcılık yönteminin kullanıldığını belirledi. Kamera kayıtlarında Çetin’in işyerinde, raftan aldıkları ürünü parasını ödemedikleri halde, daha önceden alınmış gibi davranıp iade edenlerin Ali Kemal Fırat (22) ile Emrah Dolaz (22) olduğu belirlendi. Aynı yöntemle 3 ay önce de 5 ayrı esnafı dolandırdıkları iddiası ile yakalanıp, tutuklanan ve 15 gün önce tahliye oldukları anlaşılan 2 zanlı ekiplerce yakalandı. Gözaltına alınan Ali Kemal Fırat, Emrah Dolaz ile kamera kayıtlarından zanlılara gözcülük yaptığı tespit edilen Kasım Muhammed Savcı da yakalandı. Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgularında suçlamayı kabul etmeyen 3 zanlı adliyeye sevk edildi. Ali Kemal Fırat ile Emrah Dolaz hakkında denetimli serbestlik yasası uygulandı. Fırat ile Dolaz’a ev hapsi veren nöbetçi mahkeme Kasım Muhammed Savcı’yı ise tutuksuz yargılamak üzere serbest bıraktı.

Yayın Tarihi : 14.06.2016 : 15:35

Etiketler : Dolandırıcıların    Yeni    Yöntemi    Ürün    İade    Etme    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1483
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN