Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kepler, Geleceğe Atıldı

Kepler, Geleceğe Atıldı
TAKEV Okulları, lise eğitimini tamamlayan 107 mezununu hayata uğurladı. İzmir Almanya Başkonsolosu Thomas Gerlach’ın onurlandırdığı diploma töreninde heyecan, mutluluk ve gurur birlikte yaşandı.

 

TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi’nin 2016 mezunlarına seslenen Thomas Gerlach, “ olumlu atmosferiyle , ders içeriğiyle, öğrencinin karakterini şekillendiren eğitim anlayışıyla olağanüstü bir okuldan mezun oluyorsunuz. TAKEV Türkiye’nin en iyilerinden” dedi. TAKEV Okulları’nın modern sanayi toplumunun ihtiyaçları doğrultusunda mezun verdiğine dikkat çeken Alman Konsolosu Gerlach,mezunlara seslenerek” okul için değil hayat için öğreniyorsunuz, 20 yıl sonra bu heyecanlı saatleri unutup bu günleri özlemle anacaksınız” dedi.
 
TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi Sahilevleri Kamsüpüs’nde düzenlenen görkemli törende, elde etkileri ulusal ve uluslar arası başarılarla okullarının adını sadece Türkiye’ye değil dünyaya duyuran mezunlarına seslenen Okul Kurucu Temsilcisi Nur Yaraş, “başarı nedir?” diye sordu. Gerçek başarıyı “büyük resmi görebilmek” olarak tanımlayan Yaraş yaptığı anlamlı konuşmada ,” Bugüne kadar lise yaşamında sizler için “ başarı” kelimesi  sınav başarısı, dil diploması , belki  performans ödevi, tübitak derecesi, üniversite sınavı, ,yerleşeceğiniz okul, kazanacağınız burs oranı gibi kriterlerden ibaretti. Bugünden sonraki yıllarınızda “ başarı” kelimesinin anlamı her biriniz için değişicek. Gerçek başarı mutluluktur..Asıl başarı mutlu olabilmeyi bilmektir” dedi. 
 
 
Kepler havalanmadan önce 2015-2016 eğitim öğretim yılında Fen Lisesi’nden birincilikle mezun olan Melike Serin ile Anadolu Lisesi’nden birincilikle mezun olan Sina Develioğlu okul kütüğüne isimlerini çaktı. Fen Lisesi’nden derece ile mezun olan Melike Serin, Eylül Sonocak, Hazal Aras ile Anadolu Lisesi’nden derece ile mezun olan Sina Develioğlu, Hazal Deniz Aygün ve Kerem Kılıçlı plaketlerini Yönetim Kurulu Üyesi Gül Süloş, Genel Müdür Gönül Ketenci, Kurucu Temsilcisi Nur Yaraş ve Alman Konsolosu bay Gerlach’tan alma onurunu yaşadı.

Yayın Tarihi : 14.06.2016 : 13:02

Etiketler : TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi    kep töreni    mezuniyet sevinci       


Yorumlar

2803
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN