Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi

Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi
Her gelin adayı, yıllarca hayalini kurduğu düğününde büyüleyici görünmek ister. Gelinlik, vücut tipine uygun olarak seçildiğinde ise gelinler prensesler kadar romantik bir görünüme sahip olur… Vücut tipine göre gelinlik seçimini kolaylaştırmak için bu yazıyı okuyun…

 

DİLEK SÜSLÜER / BEN HABER

Her gelin adayı, yıllarca hayalini kurduğu düğününde büyüleyici görünmek ister. Gelinlik, vücut tipine uygun olarak seçildiğinde ise gelinler prensesler kadar romantik bir görünüme sahip olur…. Vücut tipine göre gelinlik seçimini kolaylaştırmak için birkaç tüyo vermek istedim. 
 
ARMUT VÜCUT TİPİ: Armut tipi vücutta geniş kalça, ince bel, dar omuz belirgindir. Burada kalça ve bel arasındaki simetriyi yakalamak önem taşır. Vücudun üst kısmını ön plana çıkaracak straples kesim, dantel detaylar, işli korse ve kabarık etekler uygun bir görüntü oluşturur. “Empire” (Robadan açılan) gelinlikler de bu tip için ideal olup, dar göğüs kafesi olanları daha uzun gösterir. Özellikle dar modellerden, beli ince gösteren kemerli modellerden ve hatları belirginleştiren saten kumaşlardan uzak durmak gerekir.
 
 
ELMA VÜCUT TİPİ: Elma vücut tipinin karakteristik özelliği; vücudun üst kısmının alta göre daha geniş olmasıdır. Bu nedenle öncelikle balon eteklerden, likralı ve saten kumaşlardan, kuyruklu ve vücudu saran modellerden, yuvarlak yakadan kaçınmak gerekir. Bu vücut tipine sahip gelin adayları için en uygun etek tipi ise tek parça kulptan açılımlı “A Line” (A Tipi) gelinliklerdir. Böylelikle dikkat, vücudun ince olan alt kısmında toplanır. Siluetin dengesini yakalamak isteyenler ayrıca “Ball Gown” modelini de tercih edebilir.
 
 
DENİZKIZI TİPİ: Çok kilo almayan muz vücut şeklinde, bacaklar ince olduğu için hep kişilerin zayıf olduğu düşünülür. Belirgin bir bel olmamakla birlikte düz bir vücut şeklidir. Birçok modeli rahatlıkla taşıyabilen bir vücut tipidir. Bu vücut şekli düz geldiği için amaç ona şekil vermek, kıvrımlar oluşturmaktır. Bu nedenle Mermaid, Column, Empire, A Line ya da Ball Gown tercih edilebilir.
 
 
BÜYÜK GÖĞÜSLÜ GELİN ADAYLARI: Öncelikle üst bedenlerini ön plana çıkarmak ve örtmek konusunda bir karar vermeleri gerekmektedir. Her iki karardan hangisi olursa olsun muhakkak yaka detayı ön planda bir model seçmeleri gerekmektedir. Straples yaka tercihleri olacak ise düz kesim olmalı, M yaka isteniyor ise muhakkak askı veya tek omuz detayı şart, askılı modellerde ise kare yaka seçilmelidir. Yine illüzyon dantel efekti ile dekoltenizi hareketlendirebilirsiniz. 2015 trendlerinde yer alan düşük omuz modeller, kol detayları, sırt dekolteleri, illüzyon efekti büyük göğüslü gelin adayları için süper bir tercih olacaktır. Bel kısmında kullanılacak bir peplum detayı, zengin işleme veya bir kuşak aksesuar da tavsiyelerimizin arasında.
 
 
KUM SAATİ VÜCUT TİPİ: Oldukça orantılı bir vücut tipine işaret eden “kum saati vücut” ise birçok gelinlik modelini cesurca deneyebilir. Özellikle “Mermaid” (Deniz Kızı) ya da “Trompet” tarzı gelinlikler orantılı vücut hatlarını gözler önüne sermek için idealdir. Düz, “Greek” modelli gelinlikler, düzgün vücut hatlarını kapatacağından tercih edilmemelidir. Kum saati vücut tipinde dar gelinlikler ve A Line gelinlikler de rahatlıkla tercih edilebilir. Dantel detaylarla süslenen gelinlikler, uygun aksesuarlarla tamamlanarak büyüleyici bir görünüm oluşturabilir.
 
 
MİNYON TİPTEKİ GELİN ADAYLARI: Kendi vücut hacimlerini geri plana atacak veya kapatacak modellerden uzak durmalılardır. Daha çok vücutlarını saran modelleri tercih etmeli, enine işlemeler yerine boyuna detaylar daha uzun görünmenizi sağlayacaktır. Dramatik büyük etekler yerine A tipi etek tercih edilebilir. Askılı V yaka modeller ve göğüs dekoltesi gözlerin daha fazla üst bedende olmasını sağlayacaktır. Düşük belli modellerin yerine Helenistik modeller üst kısmı oturup robadan kesimli olması itibarı ile bacak boyunuzu uzun gösterecektir. 2015 trendlerinden düşük omuz, yüksek yaka/pelerin ve Great Gatsby petit vücut tipindeki gelin adaylarına hitap eden konseptler. Üç boyutlu veya büyük detaylardan uzak durmak ve bunun aksine küçük pırıltılar ve dantel aplikeler ile gelinliklerini süslemeleri daha uygun olacaktır. Brokar, saten, mikado gibi kumaşlar yerine, şifon, dantel, krep ve tül kumaşları tercih etmelidirler. 
 
 
PLUS BEDEN GELİN ADAYLARI: Kendi kıvrımlarını örtmek yerine küçük göz oyunlarını kullanarak en güzel hali ile ortaya çıkartmalıdırlar. Asimetrik, stratejik pililer, bel bölgesini ince gösteren işleme oyunları, tek omuz veya askılı oyuk yakalı modeller, taşlı veya renkli kuşak detaylarının yardımcı olabileceği gibi yüksek yaka slim siluetli modeller, düz kuyruklar yine boyunuzu uzun göstererek daha ince bir görüntü yakalamanızı sağlayacaktır. 2015 trendlerinden yüksek yaka/pelerin, dramatik etekler, taş ve işleme detayları plus beden gelin adayları için uygun trendlerden. Klasik prenses gelinliklerde ise bask üst ile birlikte büyük etek size kum saati efektini yaratacaktır. Tüm kumaş seçeneklerini uygun modeller ile tercih edebilirler.

 

 

Yayın Tarihi : 14.06.2016 : 11:21

Etiketler : haber    haberler    gelin    gelinlik    Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi    gelinlik modelleri    moda    dilek süslüer    modacı    yazı    ben tv    kanalben    ben haber       


Yorumlar

2995
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN