Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Herkes Bu Toprakların Sahibidir''

''Herkes Bu Toprakların Sahibidir''
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, bazı dost gibi görünen ülkelerin teröre destek verdiği imasında bulunarak, "Biz bu toprakların sahibiyiz. Bu milletin her ferdi bu toprakların sahibidir. Sırt sırta, omuz omuza bu mücadeleyi her noktada her dönem gösterdik" dedi.

 

Şırnak’a gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ve beraberindeki heyet, Şerafettin Elçi Havalimanı’nda Vali Ali İhsan Su ve Emniyet Müdürü Celal Sel ve partililer tarafından karşılandı. Buradan karayoluyla hendek kazan, barikat kuran, patlayıcı tuzaklayan PKK’lılara yönelik düzenlenen operasyonların sona erdiği Silopi İlçesi’ne geçen Bakan Soylu ve beraberindeki heyet ilk ziyaretini Silopi İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne yaptı. İlçenin asayiş durumu hakkında bilgi alan Bakan Soylu, burada yaptığı konuşmada terör vurgusu yaparak birlik ve beraberlik mesajı verdi. Bu ülkenin her ferdinin, bu toprakların sahibi olduğunu anlatan Bakan Soylu, şunları söyledi:
 
"Biz dünyanın en pahalı arazisi üzerinde oturuyoruz. Herkesin gözü bu pahalı araziye sahiplik yapmaktır. Bunun sahibi de milletir, bu da bellidir. Bunun sahipliğinden de vazgeçmeyiz. Onun için bazen zayıflatmaya, gücümüzü sınamaya beyhude uğraşlar vardır. Biz bu toprakların sahibiyiz. Bu milletin her ferdi bu toprakların sahibidir. Sırt sırta, omuz omuza bu mücadeleyi her noktada her dönem gösterdik. Bu milletimizin birliğine kast edilmek istenen büyük bir operasyondur. Bizim karşı operasyonumuzdur, huzura yönelik bir operasyon. Bunun karşısında yıllarca bize dost gibi görünen ülkelerin olduğunu bilmek gerekir. Bu sadece bu topraklardan nefret edilen bir operasyon değildir. Bu tamamen etrafımızdaki coğrafyanın, Ortadoğu’da, bu bölgede yeniden zihninde tasarlamak istediği olayların öncesinde gerçekleştirdiği bir operasyondur. Nasıl ki bundan önceki tarihlerde dönemlerde şunu diyor isek; Kürdüyle, Türküyle, Çerkeziyle bu ülkenin istiklal mücadelesinde bu birlikteliği nasıl ki yaşadık, bilin ki yüz yıl sonra, yüz elli yıl sonra bu bölgede yaşanan ve bizim birlikteliğimize, bizim büyümemize kasteden bu anlayışa karşı ortaya konulan bu kararlılık hem kamu düzeninde sağlanan kararlılık hem de insani ve vicdani kararlılık bundan yüz yıl sonra, yüz elli yıl sonra tarihin en önemli anlayışlardan biri olarak hem dünyaya hem de insanımıza o günkü neslimize anlatılacaktır. Bilmelisiniz ki Suriye’nin huzuru bu kararlılıktan geçer. Irak’ın huzuru bu kararlılıktan geçer. Yapmak istediklerini çok iyi anladık ve mukabele ettik. Biz birbirimize muhtacız. Halkımızın manevi gönlünü okşamak bizim birinci vazifemizdir."
 
Bakan Soylu ve beraberindekilerle İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde toplu fotoğraf çektirdikten sonra esnafı ziyaret etti. Bakan Soylu, yolda karşılaştığı çocuklara büyük ilgi gösterdi ve bir süre sohbet etti. Yoğun güvenlik önlemleri altında esnafı ziyaret eden Bakan Soylu, girdiği bir kuaför salonunda Türkiye-Hırvatistan maçını bir süre izledi.
 
Bakan Soylu, esnaf ziyaretini gerçekleştirdiği bir pastanede, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve esnaflar ile basına kapalı görüştü. Görüşmenin ardından ilçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Bakan Soylu, 30 Mayıs’ta zırhlı polis aracına yönelik saldırıda hayatını kaybeden Ekrem Birlik ve Halime Birlik’in taziyesine katıldı. Ziyaretin ardından Bakan Soylu, buradan ayrılarak AK Parti İlçe teşkilatını ziyaret etti.
 
Bakan Soylu, buradaki ziyaretinde kalabalık bir partili grup tarafından karşılandı. Ziyarette, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Hatice Atan, Bakan Soylu’ya bir seccade, 1960 Silopispor Başkanı Aziz Solmaz da zerinde bakanın ismi yazılı 73 numaralı forma hediye etti. Soylu, temaslarının arından sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla düzenlenen iftar programına katıldı.

Yayın Tarihi : 12.06.2016 : 22:08

Etiketler : Bakan    Soylu    Bu    Milletin    Her    Ferdi    Toprakların    Sahibidir    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5839
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN