Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kemapaşa’da Mobil İftar Aracı

Kemapaşa’da Mobil İftar Aracı
İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde, Belediye tarafından tarafından yaşlı ve sağlık sorunları nedeniyle iftar çadırına gelemeyecek durumdaki kişiler için mobil iftar aracını devreye sokuldu. Beş araçlık mobil ekiple her gün yaklaşık 2 bin 500 kişiye iftar yemeği dağıtıldığı bildirildi.

 

Geçen yıl ramazan ayında Kemalpaşa sakinlerini, sokak iftarlarında bir araya getirdiklerini belirten AK Partili Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, "Bu sene de on binlerce kişiyi aynı sofrada yine bir araya getireceğiz. İftar programlarımız, aynı semtte yaşayan mahalle sakinlerinin buluştuğu, ramazan ayının huzurunun en yoğun hissedildiği anlar olacaktır. Oluşturduğumuz iftar alanlarımız ve mahalle sofralarımız haricinde de buralara gelme durumu olmayan veya sağlık problemi yaşayan vatandaşlarımız için de mobil iftar aracımızı hizmete aldık. İftar vakti öncesinde bu araçlarımız mağduriyeti olan vatandaşımızın kapısına kadar yemeğini en hijyenik koşullarda sıcağı saklayabilen özel korumalı kaplar aracılığı ile ulaştırmaktadır. Her gün beş araçlık mobil ekiplerle yaklaşık 2 bin 500 kişilik yemeği ilçenin belli noktalarında vatandaşlarımıza dağıtıyoruz. Bu uygulama ramazan ayı içerisinde İzmir’de bir ilk. Kemalpaşalılar’dan da bu uygulamamızdan dolayı oldukça olumlu tepkiler alıyoruz. Talepler gün geçtikçe artarak devam ediyor. Mobil ekip araç ve personellerimiz ise ramazan boyunca bu dağıtımlara devam edecekler" dedi.
 
Kurulan iftar sofralarının yeni dostluklara, ilçe halkının kaynaşmasına, sosyal birlikteliğin güçlendirilmesine de katkı sağlayacağına dikkat çeken Başkan Uğurlu, "Belediye olarak Adnan Menderes Demokrasi Meydanı Rekreasyon Alanı’nda her akşam iftar sofrası kuruyoruz. Vatandaşımızla birlikte yediğimiz iftar yemeğinden sonra Ramazan ayının ve kültür maneviyatımızın ruhuna uygun birbirinden güzel etkinliklere evsahipliği yapıyoruz. Oluşturduğumuz iftar sofrasına ve şenliklerine, ramazan ayının uhrevi ortamını bir arada yaşamak üzere tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 12.06.2016 : 10:46

Etiketler : Kemapaşada    Mobil    İftar    Aracı    Hizmeti    Bölge   


Yorumlar

1996
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN