Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Genç Girişimci Kahve Ustası Oldu

Genç Girişimci Kahve Ustası Oldu
Manisa’da 33 yaşındaki Başak Özler, Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’ndan (KOSGEB) aldığı 30 bin liralık destekle kendi işletmesini kurarak işinin patronu oldu. Manisa’daki tüm kafelere kahve satışı yapan Özler’in tek hedefi; kurduğu işletmenin şubelerini açmak.

 

Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği ve Biyomühendislik Bölümü mezunu 33 yaşındaki Başak Özler, KOSGEB’ten aldığı 30 bin liralık destekle ’Kahvemis Kurukahveci’ adını verdiği işletmesini kurarak işinin patronu oldu. Satış yapan hem de müşterileri işyerinde ağırlayan Başak Özler, daha önce kahveyle ilgili sektörde çalıştığını belirterek, "Kahve yapmayı bilince kendi işimi yapmak istedim. İl olarak da Manisa’yı seçtim. KOSGEB desteği aldım. Ailem de destek verdi. Hep beraber bu işe giriştik. Gerçekten KOSGEB iş açmak isteyenlere güzel bir destek sağlıyor" dedi.
 
Manisa’da eski kahvecilerin olduğunu belirten Özler, şöyle devam etti:
 
"Manisa’ya yeni bir lezzet, yeni bir aroma getirdik. Eski kahveciler olmasına rağmen kahve kültürü fazla yok. Fuarlarda stantlar açıp insanlara tanıtmaya, farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Kahvelerimizi çiğ olarak taş değirmende öğütüyorum. Daha yumuşak bir kahve olmasını sağlıyor. Bütün süreç tamamen benim elimden çıkıyor. Şuanda tek hedefim Kahvemis Kurukahveci adıyla kurduğum işletmelerin şubelerini açmak."

Yayın Tarihi : 12.06.2016 : 10:22

Etiketler : Genç    Girişimci    Ustası    Oldu    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2272
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN