Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yamaç Paraşütçüleri Alanya’da Yarışıyor

Yamaç Paraşütçüleri Alanya’da Yarışıyor
Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Ligi Şampiyonası’nın 3’üncü Etabı, Antalya’nın Alanya İlçesi’nde başladı.

 

Türk Hava Kurumu (THK) ile Uluslararası Havacılık Federasyonu’nun düzenlediği, Alanya Tanıtım Vakfı’nın (ALTAV) da desteklediği Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Ligi Şampiyonası 3’üncü Etabı, 700 metre yükseklikteki Yassıtepe’den atlayışlarla başladı. Almanya, İsviçre, Azerbaycan ve İtalya’dan gelen 4 yabancı sporcu ile 30 Türk sporcunun katıldığı yarışta, sporcular yaklaşık 20 dakikada havada kaldıktan sonra Kleopatra Plajı’ndaki noktaya iniş yaptı.
 
TERÖR KATILIMI DÜŞÜRDÜ
 
Şampiyona hakkında bilgi veren THK yamaç paraşütü pilot öğretmeni Ergun Ulu, Alanya etabında alınacak puanlarla bölgesel birinci ligde etap birincilerinin belli olacağını söyledi. Etaplar sonunda en iyi dereceyi alanların milli takıma seçileceğini belirten Ergun Ulu, "Etkinlik yamaç paraşütünün Türkiye’de daha fazla tanıtılmasını ve gelişmesine katkı sağlamak için sporcuların buluşma noktası oldu. Şampiyonaya dünya çapında 16 sporcu kayıt yaptırdı fakat maalesef 4’ü gelebildi. Ülkemizde son zamanlarda yaşanan terör olaylarından dolayı korku ve çekinceleri var. Türkiye’yi ve bölgeyi bilenler katıldı ve çok rahat bir şekilde geldiklerini ifade ediyorlar" dedi.
 
ALTAV Yönetim Kurulu üyesi Kerim Yılmaz da ülkeler arası gerginliğin ve turizmde yaşanan gerilemenin olduğu bir dönemde yapılan uluslararası şampiyonanın Alanya ve Türkiye açısından önemli olduğunu kaydetti.
 
Yarışmacıların parkuru tamamlama süreleri ve biçimleri üzerinden puanlama yöntemiyle değerlendirildiği şampiyona yarın sabah başlayacak ikinci gün yarışları ve ödül töreniyle sona erecek.

Yayın Tarihi : 11.06.2016 : 17:13

Etiketler : Yamaç    Paraşütçüleri    Alanyada    Yarışıyor    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8909
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN