Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yağmur Kars’ta Duvarları Yıktı

Yağmur Kars’ta Duvarları Yıktı
Kars’ta bir ayı aşkın bir süredir aralıklarla yağan yağmura dayanamayan bahçe duvarının bir kısmı, bir binanın üzerine yıkıldı. Percere kenarında kimsenin olmaması ise olası faciayı önledi.

 

Olay, dün saat 18.00 sıralarında Bülbül Mahallesi’nde meydana geldi. Meçhul Asker Anıtı’nın çevresindeki Şehitler ve Gaziler Müzesi olarak kullanılan alanın bahçe duvarının bir bölümü, uzun süredir yağan yağmura dayanamayarak yıkıldı. Taşların bir çoğu duvarlara ve çerçevelere zarar verirken bazı taşlar ise camları kırarak çevredeki binadan içeri girdi. Evlerine isabet eden taşlarla dışarıya çıkan bina sakinleri, büyük şaşkınlık yaşadı. Olay anında kimsenin percere kenarında olmamasının büyük bir şans olduğunu belirten bina sahibi Nihat Yıldız olası bir facianın atlatıldığını bildirdi.
 
Yıldız, "Ciddi bir gürültü duyduk, ardından baktığımızda bu manzarayla karşılaştık. Yanı başımızda bulunan Milli Parklar’a ait olan bu duvar uzun süredir yağan yağmurlardan olsa gerek, uçarak bizim binanın zemin katına ciddi oranda zarar verdi. Olayın olduğu anda cam kenarında kimsenin olmaması can kaybını önledi. Çünkü yıkılan duvarın taşları binamızın camlarını kırarak, içeriye kadar girdi. Bu duvarın bizim binaya bakan tarafı facia yaşanmadan yıkıldı fakat, geri kalan bölümleri de ciddi tehlike arz ediyor. Geri kalan bölümlerde de ciddi oranda çatlakların olduğunu görmek mümkün, yağmurlar devam ederse, korkarım ki oralar da daha fazla dayanamayacaktır Yetkililerden hem kendi binamızda oluşan zarar için, hem de yaşanabilecek olası facialar için duvarın geri kalanı için önlem almasını istiyoruz" dedi.

Yayın Tarihi : 11.06.2016 : 16:04

Etiketler : Yağmur    Karsta    Duvarları    Yıktı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7338
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN