Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bu Şebekede Yurtdışına Kaçış İçin Yok Yok

Bu Şebekede Yurtdışına Kaçış İçin Yok Yok
İstanbul Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri sahte evrakları düzenleyip 10-25 bin Euro’ya satan İranlı iki kişiyi yakaladı. Şüpheliler çıkartıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı. İranlı şüpheliler, poker pulundan sahte kaşe, pasaport, ehliyet, uçak biniş kartı, evcil hayvan için sağlık belgesi, aşı kağıdı, sahte evcil hayvan kimliği hazırlıyorlar.

 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 12 Mayıs Perşembe günü yurtdışından gelen bir ihbarı değerlendirerek sahte evraklarla göçmen kaçakçılığı yapan bir şebeke ile ilgili çalışma başlattı. Polis ekipleri, yaptıkları çalışma kapsamında İran vatandaşı A.N ve A.R.’nin 4 ay önce Van üzerinden kaçak yollardan Türkiye’ye geldiklerini belirledi. Polis ekipleri şebekenin pasaport, ehliyet, oturma izini ve öğrenci kimliklerinin sahtelerini yaptığını tespit etti. Ekipler şüphelilerin kaldığını tespit ettiği eve dün operasyon düzenledi. Yapılan operasyonda değişik ülkelere ait 102 pasaport, 63 tane ehliyet, kimlik ve öğrenci belgesi, 200 tane yolcu biniş kartı, 29 silikon mühür, 11 numaratör, 5 tane ülkeye ait vize yaprakları, kart basım makinası, tarayıcı ve yazıcı, sahte mühür ve kaşeler ile sahte pasaport kontrolünden kullanılan mor ışık ele geçirildi. Operasyon kapsamında İran vatandaşı A.N ve A.R. yakalanarak gözaltına alındı.
 
POKER PULUNDAN SAHTE KAŞE, EVCİL HAYVAN İÇİN SAHTE PET TAŞIMA BELGESİ
 
Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler Vatan Caddesi’nde bulunan Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne getirilerek sorguya alındı. Polis ekipleri İran vatandaşı şüphelilerin kolay kullanılması amacıyla çeşitli kaşeleri poker pullarından yaptığı belirledi. Ekipler öte yandan zengin müşterilerin ayırt edilmemesi için evcil hayvanları için bile sahte sağlık belgesi, aşı kağıdı ve kimlik hazırladıkları tespit edildi.
 
SAHTE EVRAK TAKIMI 10-25 BİN EURO ARASINDA
 
Polis ekipleri yaptığı sorgulamada şüphelilerin ülkemizde bulunan göçmenleri Avrupa ülkelerine kaçırdıklarını itiraf etti. Şüphelilerin sahte evrak takımı (pasaport, biniş kartı, oturma belgesi, öğrenci belgesi) 10 bin ile 25 bin Euro karşılığında hazırladıklarını söyledikleri öğrenildi.
 
İRANLI 2 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI
 
Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından sabah Bakırköy Adliyesine sevk edilen 2 İran vatandaşı şüpheli çıkartıldıkları mahkeme tarafından bugün tutuklandı.

Yayın Tarihi : 11.06.2016 : 14:23

Etiketler : Bu    Şebekede    Yurtdışına    Kaçış    İçin    Yok    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1223
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN