Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


O Gemi Artık Orada Olmayacak

İzmir'de, piknik ve spor yapanların yoğun olarak tercih ettiği İnciraltı Kent Ormanı kıyısında, sahibinin gelgit sırasında kıyıya yanaştırdığı gemi, taşlık alana oturtulduktan sonra 'denizkondu' haline getirilip, kaçak olarak kafeterya gibi işletilmeye başlandı. Liman başkanlığının girişimleri sonrasında, belediye ekipleri geminin kıyıyla bağlantısını sağlayan iskele betonlarını kaldırdı.

 

İzmir'de, özellikle bahar ve yaz aylarında akşam gezisine çıkan, piknik ya da spor yapanların yoğun olarak tercih ettiği İnciraltı Kent Ormanı'nda ilginç bir girişimcilik örneği yaşandı. Belli zamanlarda gelgit doğa olayının yaşandığı Kent Ormanı kıyısına, 4 ay önce getirilen gemi, suların çekilmesiyle, taşlı alana oturtuldu. 
 
TUVALETİ BEDAVA YAPTI, KAFETERYA GİBİ ÇALIŞTI
 
Oldukça eski olan geminin kıyıya oturtulmasından sonra karayla arasındaki yaklaşık 30 metrelik bölüm için de yüzer beton iskeleler peş peşe sıralandı. Büyükşehir Belediyesi Engelliler Merkezi yakınında olan, üzerine Engelliler Kooperatifi afişi asılan gemide, zamanla 24 saat satış yapılmaya başlandı. Bölgeye gelen insanların en çok ihtiyaç duyduğu gemi içindeki tuvaletleri de ücretsiz yapıp dikkat çeken girişimci, piknik malzemelerinden, yiyeceğe, deniz ürünlerinden kömüre kadar tüm ürünleri satmaya başladı.
 
Bir süre sonra etrafında kirlilik yaratan gemiyi bazı vatandaşların şikayet etmesi üzerine, Liman Başkanlığı harekete geçti. Gerekli incelemeden sonra geminin Kıyı Kanunu'na göre kaçak faaliyet gösterdiğini saptayan Liman Başkanlığı, Büyükşehir Belediyesi'yle bağlantıya geçti. İskeleleri kimsenin sahiplenmemesi üzerine, Büyükşehir Belediyesi hazırlıkların ardından, bunları kaldırdı. Gemiyle ilgili yasal süreci ise Liman Başkanlığı'nın yürüttüğü para cezası verildiği öğrenildi.
 

Yayın Tarihi : 11.06.2016 : 11:50

Etiketler : inciraltı    denizkondu    liman başkanlığı       


Yorumlar

2842
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN