Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Muhammed Ali Son Yolculuğuna Uğurlandı

Muhammed Ali Son Yolculuğuna Uğurlandı
Efsane boksör Muhammed Ali, binlerce hayranı tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

 

Muhammed Ali’nin naaşı, cenaze evinden alınarak kortej eşliğinde yola çıkarıldı. Dünyaca ünlü sporcunun naaşı, çocukluğunun geçtiği Grand Sokağ"ndaki evi, boksu öğrendiği spor salonu ve adına kurulan müze ile kendi adını taşıyan bulvarın da aralarında bulunduğu güzergahtan geçerek, toprağa verilmek üzere Cave Hill mezarlığına götürüldü. Muhammed Ali’nin cenazesinin toprağa verilme töreninin, sadece ailesi ve yakınlarına açık olacağı belirtildi.
 
Muhammed Ali’nin cenazesinin defnedilmesinin ardından son tören ise KFC Center’da yapıldı. Binlerce kişinin akın ettiği KFC Center’da ABD eski Başkanı Bill Clinton, Billy Crystal ve spor sunucusu Bryant Gümbel’in da konuşma yapacağı duyuruldu.
 
Ali’ye gönül borcunu ödemek için KFC Center’a geldiğini belirten Amerikalı Jenneifer Jones, DHA’ya yaptığı açıklamada, "Ali’nin 1978’de Pennsylvania’da yaptığı maç öncesi dans eden kızlar arasında ben de vardım. Kendisiyle birlikte yemek yedik. Çok sevecen, içten, eğlenceli bir kişiydi. Bize nasıl yaşayacağımızı ve nasıl ve ihtiyacı olana yardımcı olmayı öğretti. Çok büyük bir insandı" dedi. Louisville sokakları üzerinde Ali yazan tişört giyen insanlarla dolarken, eski ağır sıklet dünya boks şampiyonlarından Evander Holyfield da KFC Center’daki törene katıldı.

Yayın Tarihi : 10.06.2016 : 23:09

Etiketler : Muhammed Ali    Tören   


Yorumlar

5914
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN