Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Fethiye’de Yaşayan Alman Kadın Müslüman Oldu

Fethiye’de Yaşayan Alman Kadın Müslüman Oldu
Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde dinlediği Kuran tilavetinden etkilenen Alman 49 yaşındaki Angelika Yılmaz Müslüman oldu, ’Melek’ adını aldı.

 

Almanya’nın Düsseldorf şehrinde hastabakıcılığı yapan Angelika Haxiu, aynı şehirde yaşayan emekli 56 yaşındaki Yunus Yılmaz ile 9 yıl önce evlendi. 5 yıl önce Türkiye’ye yerleşen çift, Fethiye’nin Çiftlik Mahallesi’nde yaşamaya başladı. İslamiyeti araştıran ve dinlediği Kuran tilavetlerinden çok etkilenen Angelika Yılmaz, hacca gidip gelen komşusuyla yaptığı sohbetlerden sonra Müslüman olmaya karar verdi.
 
BAŞINI ÖRTTÜ, ’MELEK’ ADINI ALDI
 
Başını örterek, kendisine destek veren eşiyle Fethiye Müftülüğü’ne gelen Angelika Yılmaz, müftü Oğuzhan Kadıoğlu’ndan ihtida belgesi alıp Müslüman oldu. Almanca mealli Kuran hediye edilen Yılmaz, ’Melek’ adını aldı.
 
’İÇİMDEN GELEREK MÜSLÜMANLIĞA GEÇTİM’
 
Çocukluğundan bu yana İslamiyete sıcaklık duyduğunu anlatan Angelika Yılmaz, İslamiyetin temizlik anlayışından çok etkilediğini ve içinden gelerek Müslümanlığa geçtiğini söyledi. İkinci evliliğini Angelika Yılmaz ile yaptığını belirten Yunus Yılmaz ise "Allaha şükürler olsun böyle bir insan çıkardı karşıma. Elimden geldiğince ona yardımcı olmaya çalışacağım. İslamiyetin gereklerini anlatıp, dinini rahatça yaşaması için elimden geleni yapacağım" de

Yayın Tarihi : 10.06.2016 : 14:04

Etiketler : Fethiyede    Yaşayan    Alman    Kadın    Müslüman    Oldu    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4381
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN