Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


5 Aylık Emeklerini Sergiliyorlar

5 Aylık Emeklerini Sergiliyorlar
Evlerinin duvarları arasında körelmeye yüz tutmuş yetenekler Buca Belediyesi Evka-1 Semt Evi resim kursunda gün yüzüne çıktı. Buca Belediyesi’nin Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Evka-1 Semt Evi’nde açtığı resim kursuna katılan 12 kursiyer, ilk kez tanıştıkları boyalarla 5 ay gibi kısa sürede muhteşem yağlı boya tablolar yaratıp, sergi açtı.

 

Buca Belediyesi’nin Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Evka-1 Semt Evi’nde açtığı ücretsiz resim kursunda eğitim gören 12 Bucalı kadın, 40 adet yağlı boya tablodan oluşan sergilerini Buca Belediyesi girişinde sergilemeye başladı. Boş zamanlarını değerlendirmek için katıldıkları resim kursunda ilk kez boyalarla tanışan Bucalı kadınlar, 5 ay gibi kısa bir zaman diliminde muhteşem eserler yaratıp, sergi açtı.
 
Sergiyi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Recai Dere ile birlikte gezen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, kursiyerlerin ortaya koydukları başarılı eserleri beğeniyle inceledi. Semt evlerinde açtıkları ücretsiz kurslarla evlerde kapalı kalmış gizli yetenekleri gün yüzüne çıkarmaktan mutluluk duyduklarını belirten Başkan Piriştina, “Onların bu başarıları karşısında saygıyla eğiliyorum. Yeter ki kadına fırsat verilsin, imkan sağlansın. Tüm İzmirlileri bir hafta süreyle açık kalacak olan sergiyi ziyaret etmeye, Bucalı kadınları da semt evlerindeki kurslara katılmaya davet ediyorum” diye konuştu.
 
İçlerindeki yetenekleri keşfetmekten büyük mutluluk duyduklarını belirten kursiyerlerde, tüm ev hanımlarını semt evlerinde açılan kurslara katılmaya çağırdı.

Yayın Tarihi : 10.06.2016 : 10:58

Etiketler : Buca Belediyesi    Evka-1 Semt Evi    Levent Piriştina    sergi       


Yorumlar

7970
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN