Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tunceli’de, Kılıçdaroğlu’na Destek Eylemi

Tunceli’de, Kılıçdaroğlu’na Destek Eylemi
İstanbul’daki patlamada şehit olan polis memurları için düzenlenen cenaze törenine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir grup tarafından protesto edilerek, önüne kurşun atılmasını protesto etmek için memleketi Tunceli’de destek yürüyüşü ve oturma eylemi yapıldı.

 

Hemşerileri Kemal Kılıçdaroğlu’na sahip çıkmak için Ak Parti’yi ve şehit polislerin cenaze töreninde yaşananları protesto etti. CHP il örgütünün çağrısıyla bugün akşam saat 17.20 sıralarında Sanat Sokak’taki parti binası toplanan yaklaşık 500 kişilik grup, yürüyüşe geçti. Ak Parti aleyhinde slogan atan, ’Ülkeyi karanlığa boğdurmayacağız, feriştahın gelse bizi durduramaz’ pankartı açan gruba, yol üzerindeki esnaf ve vatandaşlar da destek verdi. Yürüyüş sırasında Cumhuriyet Caddesi kısa süre ulaşıma kapandı. Yeraltı Çarşısı’na kadar yürüyen gruba konuşan CHP İl Yönetim Kurulu üyesi Şükrü Kılıç, ülkenin totaliter rejime doğru süratle gittiğini savundu.
 
Ülkenin bütün demokratik güçleri, sivil toplum örgütleri, sendikalar, gazeteciler, aydınlar ve hatta siyasi partilerin kadrolu provokatörler ve paravan örgütler kullanılarak sindirilmek istendiğini belirten Şükrü Kılıç, şunları söyledi:
 
"Bu otoriterleşmeye karşı koyan en büyük güç Cumhuriyet Halk Partisi ve onurlu dürüst Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’dur. İnançla yaptığımız muhalefete tahammül edemeyen ve insanoğlunun en son ve en mahrem anını alçakça siyasi istismar alanına çevirmek isteyen bir güruh, en son şehit polis memurlarının cenaze töreninde Cumhurbaşkanı’nın, Başbakanın önünde genel başkanımıza kurşun göstermiştir."
 
Bunlardan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetin sorumlu olduğunu ifade eden Şükrü Kılıç, "Partimiz ve Genel Başkanımızı şiddet ve terörle özdeşleştirmeye kalkan Tayyip Erdoğan ve hükümetin provokasyonu ile ve bu tehditlerle bizi sindirmeye kalkan mafya özentisi alçaklar bilmelidir ki çabaları boşunadır. Cumhuriyet Halk Partisi demokrasinin ve hukukun koruyucusu ve bayraktarıdır" dedi.

Yayın Tarihi : 09.06.2016 : 19:02

Etiketler : Tuncelide    Kılıçdaroğluna    Destek    Eylemi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7517
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN