Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Mersin’de 2 Canlı Bomba Yeleği Bulundu

Mersin’de 2 Canlı Bomba Yeleği Bulundu
MERSİN’in Tarsus İlçesi’nde, bilye ile güçlendirilmiş 2 canlı bomba yeleği bulundu.

 

 
İlçeye bağlı TEM Otoyolu Kavşaklar mevkinde, yolun sağ tarafında bulunan güvenlik bariyeri kenarındaki bir sırt çantasından şüphelenen vatandaş, durumu jandarmaya bildirdi. Pozantı yönüne doğru, kavşaktan yaklaşık 200 metre ilerideki çantayı inceleyen ekipler, durumu şüpheli bulunca olay yerine bomba imha uzmanları çağırıldı. Ekipler çevrede güvenlik önlemi alarak yolu trafiğe kapatırken, bomba imha uzmanlarınca çantaya fünye düzeneği kurularak kontrollü patlatıldı.
 
Patlamanın etkisiyle parçalanan çantadan bomba düzeneği çıkınca, ikinci bir fünye ile patlatıldı. Patlama ile birlikte bomba düzeneği parçalanırken, güçlendirilmesi için yerleştirilen bilyeler de çevreye ve bariyerlere isabet etti. Parçalanarak çevreye saçılan düzenek üzerinde inceleme yapan ekipler, çevrede delil topladı. Çantanın bulunduğu yerde ise patlamadan kaynaklı çukur meydana geldi.
 
KARAYOLLARI EKİPLERİNİ POLİS ZANNETTİLER
 
Çantayı atan kişi ya da kişilerin, çantanın atıldığı yerden yaklaşık 200 metre ilerideki yol çalışması yapan Karayolları ekiplerini polis çevirmesi zannederek, çantayı attığı ve yola devam ettikleri değerlendiriliyor.

Yayın Tarihi : 09.06.2016 : 16:53

Etiketler : Mersinde    Canlı    Bomba    Yeleği    Bulundu    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6254
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN