Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Ben Onlara Pabuç Bırakmam'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bugün şehit cenazesinde yaşanan olaylara ilişkin açıklama yaptı. Cenazede kendisine atılan kurşunu canlı yayında gösteren Kılıçdaroğlu, "Ben onlara pabuç bırakmam" dedi.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Vezneciler'de gerçekleştirilen bombalı saldırıda şehit olan polis memurlarının cenazesi sırasında cemaatteki bir grubun kendisini protesto etmesiyle ilgili açıklama yaparak, "Namaz sonrası hemen protokolün arkasında yer alıp sürekli bağıran bir kişi eski cumhurbaşkanının, başbakanın, içişleri bakanının önünden geçerek, benim de önümden geçerken bir kurşunu bana atmıştır. Biraz sonra bu kurşunu polise tutanakla teslim edeceğiz. Beni ölümle tehdit edecek sözde. Onun feriştahı gelse inandığım yoldan beni döndüremez" dedi. 
 
"BENİ ÜZEN NOKTA..."
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu, Vezneciler'de gerçekleştirilen bombalı saldırıda şehit olan polis memurları Kadir Cihan Karagözlü ile Gökhan Topcu'nun Fatih Camii'nde katıldığı cenaze töreninde yaşanan gerginlikle ilgili açıklamalarda bulundu. Atatürk Havalimanı'nda düzenlediği basın toplantısında, cenaze töreninde kendisinin protesto edilmesiyle ilgili üzüntü duyduğu noktayı dile getiren Kılıçdaroğlu, "Beni üzen nokta şu. Ramazan ayındayız. Mübarek bir aydayız. Şehidimiz var ve cenaze namazını kılacağız. Hepimizin saygı duyması lazım. Polis bizim polisimiz. Şehit bizim şehidimiz. Terörü elbette lanetleyeceğiz. Ama bizim güvenliğimizi sağlamak için canını feda eden şehitlere de borcumuz varsa sonuna kadar yerine getireceğiz" ifadelerini kullandı. 
 
"BEN ONA PABUÇ BIRAKMAM"
 
Bir şehit varsa onun cenaze törenine katılmanın, kendisi için namus borcu olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Önce uyardılar. Cenaze törenine katılmayın, diye. Niye katılmayacağız? Sizi taşlayabilirler, yumurta atabilirler. Eğer bir şehit varsa onun cenaze törenine katılmak benim namus borcumdur. Öyle yumurta atılacak, taş atılacak, birisi 'Niye buraya geldiniz?' diye bağıracak ve ben ona pabuç bırakacağım. Bırakmam arkadaşlar bırakmam" diye konuştu. 
 
"CAMİDE SİYASET YAPILMAZ"
 
Namaz sonrası protokolün arkasında yer alan bir kişinin, önünden geçerken kendisine kurşun attığını belirten Kılıçdaroğlu, atılan kurşunu basın mensuplarına da göstererek, şöyle konuştu: "Cemaate özellikle buradan saygılarımı ve hürmetlerimi sunmak istiyorum. Cemaat son derece saygılı bir şekilde namazı eda etmiştir. Ama aralarına katılan 5-6 kişi özellikle provokasyon yapıyor. Bağırıyor. Cemaati tahrik etmeye çalışıyor. Camide siyaset yapılmaz arkadaşlar. Caminin avlusunda siyaset yapılmaz. Namaz sonrası hemen protokolün arkasında yer alıp sürekli bağıran bir kişi eski cumhurbaşkanının, başbakanın, içişleri bakanının önünden geçerek, benim de önümden geçerken bir kurşunu bana atmıştır. Eğilip yerden almak istedik. Koruma arkadaşlar parmak izi nedeniyle kağıda sardılar ve aldılar. Biraz sonra bu kurşunu polise tutanakla teslim edeceğiz." 
 
"EMNİYETİN GÖZÜ ÖNÜNDE HATTA ONUN KOORDİNASYONUNDA..."
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ayıp olan nokta şu. Bir kişi Cumhurbaşkanı'nın, Başbakan'ın, İçişleri Bakanı'nın önünden geçecek, gelecek benim önümden geçerken bana bu kurşunu atacak. Beni ölümle tehdit edecek sözde. Onun feriştahı gelse inandığım yoldan beni döndüremez. Beni üzen nokta bütün bu olayların emniyetin gözü önünde hatta bir anlamda onun koordinasyonunda gerçekleşmiş olmasıdır."
 
"BUNDAN SONRA KENDİ ÖNLEMİMİZİ KENDİMİZ ALACAĞIZ"
 
Kendi önlemlerini artık kendilerinin alacağını bildiren CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Bize şunu söylüyorlar. Kendi önleminizi kendiniz alın. Göreceksiniz, bundan sonra kendi önlemimizi kendimiz alacağız. Bakalım kim nasıl müdahale ediyor. Kimseye pabuç bırakmayacağız. Bir kişi ölürüz, bin kişi geliriz. Hiç kimse bizi yıldıramaz" dedi.

Yayın Tarihi : 08.06.2016 : 16:53

Etiketler : chp genel başkanı    kemal kılıçdaroğlu       


Yorumlar

8235
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN