Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Samsun’da Partililerle İftar Yemeği

Samsun’da Partililerle İftar Yemeği
Samsun’da partililerle iftarda buluşan MHP Genel Başkan adayı, Trabzon milletvekili Koray Aydın, "Kuran’ı Kerim ayetleriyle alay ederek Allah’ın sıfatlarını bir parti liderinin taşıdığını bile iddia edebilecek kadar yüzsüzleşen bu Ak Parti iktidarının elinden istismar ettikleri bu alanı çekip onların elinden almamız manasına gelir ki zaten yapmamız gerekende budur" dedi.

 

MHP Genel Başkan Adayı ve Trabzon Milletvekili Koray Aydın, Samsun’da bu akşam partilelere bir iftar yemeği verdi. Çok sayıda partilinin katıldığı yemekte konuşan Koray Aydın, "Halimiz nicedir. Bu sorunun cevabı basit. Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 4’üncü partiyiz. Meclisin en sol tarafından oturuyoruz. Bölücü diye nitelendirdiğimiz partinin bile bizden daha ilerde olmasını hazmedemiyor, kabul edemiyoruz. Peki halimiz böyle de bu duruma nasıl geldik. Kardeşlik ve ülküdaşlık hukukunu kaybettik. Fitne, dedikodu, gıybet aldı başını gitti. Sevgiyi de aradan çekince herşey yıkıldı. Her şey çok kötü oldu" dedi.
 
Parti içi demokrasinin de rafa kaldırıldığını dile getiren Koray Aydın, "Herşeyden önce bizi biz yapan değerlerimizden koptuk. Bir parti gelenekleriyle yaşar. Biz geleneklerimizden koptuk. Bizi biz yapan değerleri terk ettik" diyerek şöyle konuştu:
 
"Yigit bin yıl yaşar fırsat bir gün doğar. Bugün böyle bir fırsat var elimizde. Çünkü siyasetin geldiği nokta bugün despotif bir anlayışla Türkiye’yi idare etmeye çalışan Ak Parti’nin çıktığı o tümseğin tepe noktasında, nasıl ileriye doğru patinaj ettiğini, sanki biri gelsinde, biri arkadan bir tekme vursun deyip, o tepe noktasından tepe taklak aşağı doğru düşeceği günlerin arifesindeyiz. Kuran’ı Kerim ayetleriyle alay ederek, Allah’ın sıfatlarını bir parti liderinin taşıdığını bile iddia edebilecek kadar yüzsüzleşen bu Ak Parti iktidarının istismar ettikleri bu alanı çekip onların elinden almamız manasına gelir ki zaten yapmamız gerekende budur."
 
 

Yayın Tarihi : 07.06.2016 : 23:21

Etiketler : Koray    Aydın    Samsunda    Partililere    İftar    Yemeği    Politika    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6792
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN