Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kadınlardan Galatasaray Meydanı’nda Eylem

Kadınlardan Galatasaray Meydanı’nda Eylem
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyesi bir grup kadın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kadınlar ile ilgili sözlerini Galatasaray Meydanı’nda protesto etti.

 

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyesi bir grup kadın, saat 19.30’da Galatasaray Meydanı’nda bir araya gelerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "’Çalışıyorum’ diye annelikten imtina eden bir kadın aslında kadınlığını inkar ediyor demektir. Anneliği reddetmek insanın yarısından vazgeçmektir" şeklindeki sözlerini protesto etti. CHP Milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu ve Gülay Yedekçi de eyleme destek verdi.
 
Grup adına basın açıklaması yapan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Başkanı Gülsüm Kav, "Kadınlar yıllarca yakılmayı bile göze alarak mücadele etti ve haklarını kazandı. Kadınlar sıfırdan bu haklarını kazandı. 21. yüzyılda artık sadece doğum kontrolü değil, üreme sağlığı ve hakları diye bir küme tanımlıyoruz. Hak kümesi tanımlıyoruz. Bu, devletin bütün yurttaşlarına vermek zorunda olduğu; cinsel sağlığını garanti altına almak zorunda olduğu hizmetleri içerir. Evrensel olarak bu hakların geldiği nokta budur. Ve biz Türkiye’de anayasa ile garanti altına almış bulunmaktayız bu hakları. Sağlık Bakanlığı birçok ulusal ve uluslararası mevzuatta imza atarak garanti altına almış durumda. Bütün yetkilileri bu gerçekliğe görmeye çağırıyorum. Çünkü bunun dışında yaptıkları her açıklama suç oluşturmaktadır. Devletin en yüksek kademesi de olsa, Cumhurbaşkanı’nın da diğer yöneticilerin de görev alanları dışındaki söz eylem ve davranışlarından cezai ve hukuki sorumluluğu vardır" diye konuştu. Basın açıklamasının ardından grup sessizce dağıldı.

Yayın Tarihi : 06.06.2016 : 22:47

Etiketler : Kadınlardan    Galatasaray    Meydanında    Eylem    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2845
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN