Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Diyarbakır’da İftar Çadırı Açıldı

Diyarbakır’da İftar Çadırı Açıldı
Diyarbakır Valiliği, PKK’lılara yönelik operasyonlar düzenlediği ve halen 5 mahallesinde sokağa çıkma yasağı süren merkez Sur İlçesi’nde, ’Bölünürsek yok, bölüşürsek tok oluruz’ sloganıyla iftar çadırı kurdu.

 

Valilik tarafından kentte ilk kez kurulan iftar çadırı tarihi Ulu Cami önünde, ’Bölünürsek yok, bölüşürsek tok oluruz’ sloganyla vatandaşlara Ramazan ayı boyunca iftar verilecek. Ramazanın ilk günündeki iftar yemeğine Vali Hüseyin Aksoy, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, Emniyet Müdürü Adnan Taşdan ile vatandaşlar katıldı.
 
Türkçe, Kürtçe ilahilerin okunduğu iftar çadırında vatandaşlarla iftarını açan Vali Aksoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, Sur İlçesi’nin terörden en çok etkilenen ilçeler arasında olduğunu dile getirdi. Aksoy, "Sur ilçemizde iftar çadırı açtık. Biz de Sur halkıyla beraber ilk iftarımızı burada açtık. Sur, terörden en çok etkilenen ilçelerimizden birisidir. Buradaki halkın mağduriyeti gidermek için devletin bütün kurumları gayret içinde çalışıyor. Ramazan ayı münasebetiyle Diyarbakır Valiliği müftülüğümüzle işbirliği içerisinde bu iftar çadırını Ulu Camii’de açtık. Vatandaşlarımızın buradan yararlanmalarını sağladık. Bizler de bugün ilk günü vatandaşlarımızla birlikte olduk. Vatandaşlarımızın sorunlarını dinlemek, onlarla beraber olmak adını da bugün bir aradayız" dedi.
 
Vali Aksoy, Ramazan ayı süresince Sur İlçesi’nde mağdur olan ailelere çeşitli yardımların yapılacağını sözlerine ekledi.

Yayın Tarihi : 06.06.2016 : 21:55

Etiketler : Diyarbakırda    bölünürsek    Yok    Bölüşürsek    Tok    Oluruz    İftar    Çadırı    Açıldı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7671
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN