Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Halk Danslarıyla Yeşil Direniş

Halk Danslarıyla Yeşil Direniş
Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği halk dansları kurslarına katılan binlerce Gaziemirli 7. Halk Dansları Gecesi’nde kurs boyunca öğrendiklerini sergileme şansı buldu.

 

 
Festival Alanı’nda düzenlenen gecede birçok kursiyer ilk sahne deneyimini yaşarken, birçoğu da tekrar sahneye çıkmanın mutluluğunu yaşadı. Görsel şölenin yaşandığı sezon finalinde kursiyerler İzmir, Denizli, Muğla, Aydın, Kırklareli, Karadeniz, Akdeniz, İç Anadolu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu yörelerinden oyunlar sergiledi. 7. Halk Dansları Gecesi’nde zeybek, horon, halay potpuri, vals gibi oyunlar sergilendi. Yetişkin, genç ve çocuk olmak üzere üç kategoride eğitim veren ve bu yıl bin 200 kursiyerin katıldığı kursun final heyecanına ailelerde ortak oldu. Etkinlikte sahne alan Gaziemir Belediyesi Perküsyon Topluluğu da performanslarıyla seyirciye müzik ziyafeti yaşattı. 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde düzenlenen 7. Halk Dansları Gecesi’nde başta Artvin ve Gaziemir olmak üzere ormanların ve doğanın taş-maden ocakları ve imara açılarak yok edilmesine dikkat çekildi, protesto edildi.
 
Göreve geldiği günden bu yana çevre ve doğanın korunması, ilçedeki yeşil alan miktarının arttırılması konusunda örnek çalışmalara imza attıklarını dile getiren Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, bazı kurum ve kuruluşların hayata geçirdikleri kararlarla Gaziemir’in yeşilini yok ettiklerini söyledi. Gaziemir’in yüzölçümünün üçte biri büyüklüğünde olan ve içinde ilçenin sembolü olan binlerce zeytin ağacının bulunduğu 210 hektarlık alanın kendilerinin görüşünün bile alınmadan imara açıldığını söyleyen Başkan Şenol, bu kararın yüzölçümünün yüzde 65’i orman olan Gaziemir’in geleceğini karartacağını ifade etti. Şenol, “Bize sorulmadan Ankara’da masa başında planlar yapılıyor. Ben kentimizin yeşilinin yok edilmesine sonuna kadar direneceğim. Sizlerde bu kente yaşayanlar olarak bize destek olun. Çünkü çocuklarımıza bırakacağımız en büyük miras çevre" dedi.
 
 

Yayın Tarihi : 06.06.2016 : 12:59

Etiketler : Halk    Danslarıyla    Yeşil    Direniş    Bölge   


Yorumlar

1812
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN