Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Camiler Ramazan’da Pırıl Pırıl

Camiler Ramazan’da Pırıl Pırıl
İzmir’in Konak İlçesi’nde ramazan ayının gelmesiyle birlikte camilerde yürütülen rutin temizlik çalışmaları sıklaştırıldı. Konak Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nce ilçedeki 104 camiyi kapsayan uygulamayla vatandaşların daha temiz bir ortamda ibadet yapmaları sağlanıyor.

 

İbadethane temizliklerinde çeşitli suçlardan ceza almış ancak ’Denetimli Serbestlik Yasası’ uyarınca cezasının kalan kısmını kamu yararına hizmet ederek ödeyenler görev alıyor. Cezalarının son günlerini temizlik yaparak geçirenler, görevlendirildikleri camilere giderek camlarını siliyor, halıları süpürüyor, varsa avlusunu yıkıyor.
 
Yaklaşık iki yıldır süren uygulama cami görevlilerini de memnun ediyor. Ekiplerce temizliği yapılan Gültepe Murat Camii’nin İmamı Yılmaz Baydemir, "Konak Belediyesi’ne bu hizmetinden ötürü teşekkür ederiz. Camimiz sürekli temizleniyor. Ramazan ayında da pırıl pırıl oldu" dedi. Ramazan ayı boyunca sürecek çalışmalar sonrasında da rutin olarak devam edecek. Konak Belediyesi, ayrıca ilçe sınırları içindeki cemevi, kilise ve havraların da temizliğini yapıyor.

Yayın Tarihi : 06.06.2016 : 11:26

Etiketler : Camiler    Ramazanda    Pırıl    Bölge   


Yorumlar

9245
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN