Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Başkan Karabağ, Yöre Dernekleriyle Buluştu

Başkan Karabağ, Yöre Dernekleriyle Buluştu
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ hafta sonu Sivaslılar ve Erzurum Dörtler Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği etkinliklere katıldı. Her iki etkinlikte yaptığı konuşmada Atatürk vurgusu yapan Başkan Karabağ, “Ortak noktamız; Türkiye’miz, Cumhuriyetimiz, bayrağımız ve Atatürk’ümüz. Bunlar bizim olmazlarımız. Bunun dışındakilerle ilgilenmiyoruz” dedi.

 

Sivaslılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Havuz Düğün Salonu’nda düzenlediği programa Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper, İzmir ve Bayraklı’da yaşayan Sivaslılar katıldı. Burada bir konuşma yapan Başkan Karabağ, “Ortak noktamız; Türkiye’miz, Cumhuriyetimiz, bayrağımız ve Atatürk’ümüz. Bunlar bizim olmazlarımız. Bunun dışındakilerle ilgilenmiyoruz. Atatürk’ü sevmeyenler benim dostum değildir. 1453 İstanbul’un fethi ama 6 Ekim 1923 İstanbul’un kurtuluşu. Dolayısıyla meseleye böyle bakıyoruz. Ecdadımıza sahip çıkıyoruz ama ulusal kurtuluş savaşımızı unutturma isteyen zihniyete de karşıyız. Bütün sivil toplum örgütü üyesi arkadaşlarımın Türkiye sevdasında birleştiğini görüyorum. Ne mutlu Türküm diyene, Ne mutlu Türkiyeliyim diyene! Atatürk’ün bir çift sözünde bütün her şey var. ‘Cumhuriyeti kuranlar Türkiye cumhuriyeti halkıdır. Bu halka da Türk milleti denir’ demiştir. Bu lafın sözcüğün altında bir ırkçı kafa yatmamaktadır. Türkiye’de bütün sorunların çözümü Atatürk’te vardır. Yaratılan sorunlar Atatürk’ten uzaklaştıkça oluyor. O yüzden ben Atatürkçüyüm, sizlerin de Atatürkçü olduğunuzu biliyorum. Kalplerimiz, gönüllerimiz bir olsun, Cumhuriyetimiz ilelebet yaşasın ve Türk Bayrağımız asla inmesin” dedi.
 
ERZURUMLULARI SEVİYORUM ÇÜNKÜ ONLAR BAYRAKLARINI SEVİYOR
 
Başkan Karabağ, daha sonra Buca Kaynaklar’da düzenlenen Erzurum Dörtler Derneği’nin etkinliğinde Erzurumlularla buluştu. Erzurum’un kurtuluş savaşının başladığı yer olduğuna dikkat çeken Başkan Karabağ, “Sevgili Atatürk Erzurum’a geldiğinde Çukurova’dan gelenleri görmüş. Atatürk, ‘neden buraya geldiniz’ demiş. Oraya gelenler, ‘Paşam sen Anadolu’yu kurtarmaya gelmişsin. Biz de katılmak için geldik. Onun için buradayız’ yanıtını vermiş. Bunun üzerine de Atatürk, ‘Evet doğru yerden başlıyorum. Türkiye’yi Erzurum’dan kurtaracağız, Anadolu’yu Erzurum’dan kurtaracağız’ demiş. Atatürk bu ülkeyi emperyalistlerden kurtarmak için Erzurum’dan yola çıkmış. Sizin belediye başkanınız olmaktan onur duyuyorum, gurur duyuyorum. Ne mutlu Erzurumluyum ne mutlu Türkiyeliyim diyene! Erzurum derneklerinin siyasi görüşü ne olursa olsun tüm etkinliklerine katılıyorum. Erzurumluları seviyorum çünkü onlar ülkelerini seviyor, bayrağını seviyor, bunun için mücadele ediyor. Ama dörtler derneği mensupları ayrı bir yerde. Onların Cumhuriyet’e ve Atatürk’e bakışları tartışmasız Türkiye’nin en önemli sevgisi halinde! Hz. Ali’yi, Hacı Bektaş Veli’yi ve Atatürk’ün fotoğrafını duvarlarına asarak bir sevdayı sürdürüyorlar” dedi. 

Yayın Tarihi : 06.06.2016 : 10:34


Yorumlar

7644
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN