Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Biz Atalarımızdan Onur ve Gurur Duyuyoruz'

'Biz Atalarımızdan Onur ve Gurur Duyuyoruz'
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu, Alman Meclisi’nin Ermeni iddialarına ilişkin Türk milletinin geçmişinde aydınlık bir medeniyete imza attığını söyledi. Batılı bazı medeniyetlerin geçmişte atalarının yaptıklarından utanç duyduklarını da belirten Müezzinoğlu, “Onlar atalarından utanıyor olabilirler. Ama biz atalarımızdan onur ve gurur duyuyoruz" dedi.

 

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan AK Parti İl Danışma Meclisi’nde konuşan Mehmet Müezzinoğlu, Türkiye’nin 8-10 aydır ülke genelinde teröre karşı amansız mücadele içinde olduğunu ve bu süreçte yaklaşık 500 şehit verildiğini hatırlattı. Müezzinoğlu, "Rabbim şehitlerimize rahmet eylesin. Ailelerine, yakınlarına sabırlar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun" diyerek salonda bulunanları Fatiha suresini okumaya davet etti.
 
Mehmet Müezzinoğlu, bugün İslam dünyasında kan ve gözyaşı aktığını, her gün ölüm haberleriyle sızlayan yüreklerin olduğunu, yetim kalan çocukların, eşsiz kalan kadınların, evlatsız kalan annelerin bulunduğunu söyledi. Müezinoğlu, sözlerine şöyle devam etti:
 
"Mazlum ve mağdur milletler Türkiye milletine bakıyor. Türk milleti de AK Parti kadrolarına bakıyor. AK Parti kadroları ise lideri Recep Tayyip Erdoğan’a bakıyor. Allah’a şükürler olsun ki kuruluşundan bu güne yaklaşık 15 yıldır bu parti millete ve ümmete ümit olmaya, her geçen gün güçlü bir şekilde omuz olmaya devam ediyor. Kurulduğu günden bu yana hedefleri olan bir siyasi partiyiz. Yaklaşık 7-8 yıldır 2023 hedefleri diyoruz. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümünde hedefleri olan bir millet, hedefleri olan bir ülke, bu hedeflere de güçlü ve istikrarlı bir şekilde yürüme iradesi olan bir siyasi anlayış var. Türkiye’nin bu hedeflerinden, bu hedeflere ulaşmasından korkanlar var. Ama onlar ne kadar korkarlarsa korksunlar, ne kadar rahatsız olurlarsa olsunlar bu millet bu liderle o hedeflere mutlaka yürüyecektir. Çünkü bu liderin arkasında millet vardır, milletin iradesi vardır, ümmetin duaları vardır. İşte Almanya parlamentosunda kararlar alınmış. Yaklaşık 3 yıldır dünyada Türkiye üzerinde oyunlar oynanıyor, tuzaklar kuruluyor. Bu oyunlardan bir tanesini de geçtiğimiz günlerde Almanya parlamentosunda gördük. Ama bu milletin geçmişi aydınlık medeniyete imza atmıştır. Batılı medeniyetler geçmişte atalarının yaptıklarından utanç duyuyorlar. Onlar atalarından utanıyor olabilirler. Ama biz atalarımızdan onur ve gurur duyuyoruz. Dolayısıyla, tarihi geçmişinden utananlar, atalarından utananlar, mazilerinde utananlar kendi utançlarıyla baş başa kalmak, onların nefislerini rahatlatmıyor. ’Bir başkasına, bir başka saygın millete utanç tablosu nasıl yakıştırabiliriz?’ diye parlamentodaki sayılı ellerle karar vermeye çalışıyorlar. Bu milletin tarihi, tarihçiler tarafından yazılmıştır."
 
Müezzinoğlu, Sivil Toplum Örgütleri ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak, ramazan programlarını büyük oranda terörden etkilenmiş Hakkari, Şırnak, Diyarbakır, Ağrı, Batman, Bitlis, Siirt, Mardin ve Van illerinde gerçekleştireceklerini sözlerine ekledi.

Yayın Tarihi : 05.06.2016 : 22:22

Etiketler : Müezzinoğlu    Biz    Atalarımızdan    Onur    Gurur    Duyuyoruz    Politika    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1341
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN