Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Elazığ Belediyesi Katı Atıktan Enerji Üretecek

Elazığ Belediyesi Katı Atıktan Enerji Üretecek
Elazığ’da katı atıklardan enerji üretecek ve yap- işlet- devret modeli ile yapılan santral, Çevre Günü’nde düzenlenen bir törenle hizmete açıldı.

 

Tunceli’nin Çemişgezek İlçesi karayolu üzerindeki Dişidi, Çöteli, Üçağaç köyleri arasında 9 Eylül 2014’te yapımına başlanan ve 8 Haziran 2015’te tamamlananan katı atıklardan enerji üretecek tesis, bugün sağanak altında düzenlenen bir törenle hizmete açıldı. Yaklaşık 10 bin konutun enerji ihtiyacını karşılayacak, 2.8 Mv gücündeki santralin açılış törenine Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Elazığ Milletvekilleri Tahir Öztürk ve Ejder Açıkkapı, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, kamu, kurum ve kuruluş temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.
 
Tesisin yapımını ve işletmesini üstlenen ITC-KA Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kantur, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Vali Murat Zorluoğlu konuşma yaptı.
 
Yapılan konuşmaların ardından tesisin yapılmasında emeği geçenlere plaket verilerek, tesisin açılışı yapılan dualarla gerçekleştirildi. Konuşmalar ve açılış sırasında bastıran sağanak yağmura rağmen, program devam etti.

Yayın Tarihi : 05.06.2016 : 18:55

Etiketler : Elazığ    Belediyesi    Enerji    Üretecek    Katı    Atık    Tesisini    Açtı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5882
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN