Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sındır’dan Çevrecilere Destek

Sındır’dan Çevrecilere Destek
CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, Ekolojik yıkıma karşı mücadele haftasında çevre örgütlerince Alsancak İskelesinde düzenlenen foruma katıldı. “İzmir’de Ekolojik Yıkıma Karşı Dayanışma Var" çağrısıyla bir araya gelen doğa ve yaşam savunucularına seslenen Sındır; “Doğa için, çevre için verdiğimiz mücadelede zafer mutlak olmalı" dedi.

 

 
Çevrecilerin mücadelelerinde her zaman yanlarında olduğunu belirten CHP Genel Sekreteri Sındır, “Çevre mücadelesinin, yaşam savunuculuğunun geleceğimiz, çocuklarımız, torunlarımız için, doğada var olan tüm canlı ve cansız yaşamın varlığı için çok ulvi ve özel bir mücadele. Bugün buradan bir kez daha geleceğine sahip çıkan insanlar olarak mücadeleden vazgeçmeyeceğimizi vurguluyoruz. Kentlerimizin, kıyılarımızın, doğal yaşam alanlarımızın yağmalanmasına izin vermeyeceğimizi belirtiyoruz" dedi.
 
Bugün Türkiye’nin genelgelerle yönetildiğini önesüren Sındır “Bu ülkede Anayasa’yı tanımıyorum, saygı duymuyorum diyen; yanı sıra ne kanun ne yönetmelik ne tüzük ne hukuku bir metin üzerinden değil bir bakanın imzaladığı, olur verdiği genelgelerle yönetme anlayışına karşı mücadelemiz sonuna kadar devam edecek. Biz hukukun üstünlüğüne inanıyor, yargının bağımsız olması gerektiğini söylüyorsak, yasaları uygulayan ve vicdanıyla özgür düşüncesiyle yargıçların, savcıların, hakimlerin egemen olduğu bir yargı sistemini istiyorsak bu mücadeleye daha çok devam edeceğiz. Biz halkımızın, kadınlarımızın, gençlerimizin, burada olmayan olamayan yurttaşlarımızın sesiz çoğunluğun çığlığıyız. Yöremize, kentimize, ülkemize ve bir tane olan yeryüzüne sahip çıkacağız" dedi.
 
 

Yayın Tarihi : 04.06.2016 : 12:11

Etiketler : Sındırdan    Çevrecilere    Destek    Bölge   


Yorumlar

5755
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN