Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Buca'da Ramazan Heyecanı

Buca'da Ramazan Heyecanı
Buca’yı ramazan heyecanı sardı. Bucalıların on bir ayın sultanı Ramazan ayını Türk gelenek ve göreneklerine uygun olarak geçirebilmeleri için yoğun çaba sarf eden Buca Belediyesi, kentin dört bir köşesinde iftar çadırları kurup, Ramazan eğlenceleri organize etti. Ramazan ayı etkinlikleri çerçevesinde Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi de geleneksel ramazan dokularıyla bezenmiş gölge oyunları ve semazen gösterilerine ev sahipliği yapacak.

 

Buca’da ramazan etkinlikleri kapsamında kentin 47 mahallesinde ve Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde sanatsal ve kültürel etkinlikler yapılacak.
 
 
 
Ramazanın manevi iklimi ve atmosferi kentin meydan ve alanlarında coşkuyla yaşanacak. Belirli periyodlarla, ilçenin 47 mahallesinde kurulacak çadırlarda günde 800 kişi olmak üzere toplam 23 bin 200 kişiye iftar yemeği verecek olan Buca Belediyesi, mahallelerde de ramazan eğlenceleri düzenleyecek.
 
 
6 Haziran Pazartesi günü, yeni düzenlenen Kasaplar Meydanı’nda Musikar Topluluğu’nun tambur, kemençe, ney ve kanun ritimleri eşliğinde başlayacak “Hoş geldin Ramazan” eğlenceleri her akşam kentin farklı mahallelerinde Bucalıları ağırlayacak. 
 
 
Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde tasavvuf müziğinden şiir dinletilerine, geleneksel gösteri sanatlarından, sohbetlere kadar düzenlenecek onlarca etkinliklerde Bucalıların Ramazan ayını keyifle yaşaması sağlanacak.
 

Yayın Tarihi : 04.06.2016 : 11:50

Etiketler : haber    haberler    buca    belediyesi    levent piriştina    ramazan    heyecanı    etkinlik    ben tv    kanalben       


Yorumlar

5957
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN