Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


25 Hektarlık Orman Yandı

25 Hektarlık Orman Yandı
Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü tarafından sabah saatlerinde tatbikat yapılan Hatay’ın merkez Antakya İlçesi’nin Serinyol Mahallesi’ndeki ormanlık alanda öğleden sonra yangın çıktı. Yangında 25 hektar kızılçam ormanı zarar gördü.

 

Hatay’ın merkez Antakya İlçesi’nin Serinyol Mahallesi’ndeki ormanlık alanda, Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü tarafından tatbikat yapıldı. Yangın sezonunu nedeniyle yapılan tatbikat, öğle saatlerine kadar devam etti. Tatbikatın ardından ekipler bölgeden ayrılmak için hazırlık yaparken, yakın bir noktada yangın çıktı. Ekipler alevlere anında müdahale etti. Ancak rüzgar nedeniyle yangın hızla yayılmaya başladı. Bunun üzerine bölgeye Kilis, Osmaniye ve Kahramanmaraş’tan takviye ekipler sevk edildi.
 
3 helikopter, 50 arazöz, 10 itfaiye aracı, 2 greyder, 2 dozer ile 150 kişilik yer ekibinin yaklaşık 5 saat süren yoğun çalışması sonunda yangın söndürüldü. Yangında 25 hektarlık kızılçam ormanının zarar gördüğü belirtildi.
 
BÖLGE MÜDÜRÜ SABAH UYARMIŞTI
Sabah düzenlenen tatbikat öncesi açıklamalarda bulunan Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürü Alpaslan Altındaş, bölge genelinde aşırı sıcakların etkili olduğunu, yağış azlığının da devam ettiğini, bu sebeple, orman yangını çıkma riskinin çok yüksek olduğunu söylemişti.

Yayın Tarihi : 03.06.2016 : 20:29

Etiketler : Sabah    Yangın    Tatbikatı    Yapıldı    Öğleden    Sonra    Hektarlık    Orman    Yandı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1005
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN