Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Artvin’de Cerattepe’ye Girişe İzin Çıkmadı

Artvin’de Cerattepe’ye Girişe İzin Çıkmadı
Artvin’de, Kafkasör Yaylası Cerattepe mevkinde şantiye kuran maden şirketinin çalışma yapıp yapmadığını görmek için bölgeye gitmek isteyen, aralarında Yeşil Artvin Derneği üyelerinin de yer aldığı 7 kişilik heyete Artvin Valiliği’nden izin çıkmadı.

 

Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan, Cerattepe mevkinde maden şirketinin çalışma yapıp yapmadığını görmek için, aralarında Artvin Barosu, Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Muhtarlar Derneği, Taşlıca Kooperatifi ve TMMOB Artvin temsilcilerinin yer aldığı 7 kişilik heyetin haftada bir kez bölgeye çıkması için Artvin Valiliği’nden izin istedi. Ancak Vali Yardımcısı Mutlu Almalı imzalı cevap yazısında, Cerattepe’de şirket ile ilgili denetim ve kontrol işlemlerinin ilgili kanun ve yönetmelikler kapsamında görevli kurumlarca yapıldığı belirtilerek, mevzuat dışındaki kişi ve taraflara kontrol ve denetim yetkisi verilemediği ifade edilerek izin talebi reddedildi.
 
Artvin’in Kafkasör Yaylası Cerattepe mevkiinde bakır madeni işletmesi için 17 Şubat tarihinde iş makinelerini bölgeye çıkaran şirkete tepki gösteren Artvin halkına polis ve jandarma ekipleri tarafından biber gazı, cop ve plastik mermi ile müdahale edilmişti. Özel güvenlik görevlilerini silahlandıran şirketin şantiye kurduğu Cerattepe mevkiine Jandarma ekipleri o tarihten bu yana çıkışa izin vermiyor. Cerattepe’de madencilik faaliyeti için, Rize İdare Mahkemesi’nin kararı üzerine bölgede inceleme yapan bilirkişi heyetinin raporu bekleniyor.

Yayın Tarihi : 03.06.2016 : 15:32

Etiketler : Artvinde    Cerattepeye    Girişe    İzin    Çıkmadı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2882
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN