Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Alman Başkonsolosluğu Önünde Mehterli Protesto

Alman Başkonsolosluğu Önünde Mehterli Protesto
Gümüşsuyu’ndaki Almanya Başkonsolosluğu önünde toplanan İstanbul Ülkü Ocakları üyeleri, Almanya Federal Meclisi’nde 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarına ilişkin karar tasarısının onaylanmasını mehter takımı eşliğinde protesto etti.

 

İstanbul Ülkü Ocakları üyesi yaklaşık 200 kişilik grup saat 19.30 sıralarında Gümüşsuyu Caddesi girişinde toplandı. Ellerinde dövizler, Türk ve Azerbaycan bayrakları bulunan grup, mehter takımı eşliğinde sloganlar atarak yürümeye başladı. Alman Başkonsolosluğu önüne kadar gelen gruptan birkaç kişi ile polisler arasında kısa süreli sözlü tartışma yaşandı.
 
Ardından, Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım basın açıklaması yaptı. Açıklamada, “Çanakkale’de ölmek üzere olan düşmanına su verdiği için Alman Generali tarafından suçlanan Türk askeri, Türk milleti mi doğru söylemektedir; yoksa Yahudi olduğu için kucağındaki bebeğiyle beraber kadını haince katleden Almanlar mı doğru söylemektedir Tarihimizi iyi bir şekilde araştırsınlar, tarihimizde şeref ve kahramanlıklar bulacaklardır. Utanacak bir geçmişimiz ve insanlığa mahcup olacak hiçbir eylemimiz olmamıştır. Ve bundan sonra da olmayacaktır. Ermeni Diasporasının yalan ve iftiralarına ortak olan Almanya’ya sert bir şekilde gereken yapılmalıdır. Türk milletini töhmet altında bırakmak Almanya’nın haddine değildir. Bu karar tamamen siyasi bir karardır denildi.
 
Geniş güvenlik önlemi alan polis, eylem öncesi ve sonrası yaklaşık 2 saat boyunca Gümüşsuyu Caddesi’ni çift taraflı olarak trafiğe kapattı.
 
Açıklamanın ardından bir süre daha mehter marşları söylenmesinden sonra grup olaysız şekilde dağıldı.

Yayın Tarihi : 02.06.2016 : 21:58

Etiketler : Ülkü    Ocaklarından    Alman    Başkonsolosluğu    Önünde    Mehterli    Protesto    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3191
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN