Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Emine Erdoğan'dan Anlamlı Ziyaret

Emine Erdoğan'dan Anlamlı Ziyaret
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Afrika ziyaretine refakat eden Emine Erdoğan, ziyaretin Kenya ayağında yardıma muhtaç kadınların ve engelli bireylerin istihdam edildiği Kazuri Takı ve Seramik Üretim Merkezi’ni ziyaret etti.

 

Atölyelerde Kenyalı kadınların ürettiği el sanatlarını yakından inceleyen Emine Erdoğan, kadınların ekonomik açıdan güçlenmesini hedefleyen projeye emek verenleri tebrik etti.
 
MARULA STUDİOS ÜRETİM MERKEZİ ZİYARETİ
 
Emine Erdoğan ayrıca, Kenya sahillerinin temizlenmesini ve sahilde bırakılan plastik terliklerin geri dönüşümünü amaç edinen Marula Studios adlı üretim merkezini de ziyaret etti. Emine Erdoğan, çevre konusunda önemli bir sosyal sorumluluk projesi olarak gördüğü bu projenin sahiplerini tebrik etti.
 
Emine Erdoğan, geçtiğimiz günlerde himayesinde yürütülen Afrika El Sanatları Pazarı ve Kültür Evi’nin açılışını Ankara’da yapmıştı. Afrika ülkelerinden First Lady’lerin katılımı ile gerçekleşen açılışta, Afrikalı kadınların el emeği ürünlerinin Türkiye’de kar amacı gütmeksizin pazarlanması ve gelirinin Afrika’ya geri dönmesi hedefini vurgulamıştı.
 
Afrika ziyareti boyunca kadınların yararına çalışan proje sahiplerini Afrika El Sanatları Pazarı ve Kültür Evi’ne katkı sunmaya davet eden Emine Erdoğan, bu projenin Afrika’nın kalkınma çabalarına destek olacağını, kültürlerarası köprü işlevi göreceğini söyledi.
 
Emine Erdoğan Kenya’da ayrıca Zürafa Merkezi’ni de ziyaret etti. Zürafalara yem veren Emine Erdoğan’a bakan eşleri ve kadın milletvekilleri de eşlik etti.

Yayın Tarihi : 02.06.2016 : 20:49

Etiketler : Emine    Erdoğan    Kazuri    Takı    Seramik    Üretim    Merkezini    Ziyaret    Etti    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9570
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN