Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yıkık Evlerinde Sağlam Malzeme Arıyorlar

Yıkık Evlerinde Sağlam Malzeme Arıyorlar
Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde sokağa çıkma yasağının kaldırılmasının ardından halk, evlerine dönmeyi sürdürüyor. Evlerinin yıkık halini görenler bir yandan sağlam kalan malzemeleri çıkarmaya çalışırken, bir yandan da gözyaşı döktü.

 

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’ndeki operasyonların ardından sokağa çıkma yasağının kaldırılmasıyla evlerine dönen vatandaşlar yeniden eski hayatlarına dönmenin çabası içinde. Birçok kişi, yıkık evlerini görünce gözyaşına boğulurken, bazıları ise evlerini bile bulamadıklarını söyledi. Evlerini bulanlar sağlam kalan malzemeleri çıkarmaya çalışırken, çocuklar yıkıntılar arasında oyuncakları ve kitaplarını aradı.
 
EVİMİZİ ZOR BULDUK
 
Çatışmaların yoğun olarak yaşandığı Cumhuriyet Mahallesi’nde oturan Şirin İstekli, evlerini zor bulabildiklerini belirterek, "Gördüğüm manzara karşısında şoke olduk. Ev kullanılmaz halde. Doğduğum büyüdüğüm ev tanınmaz ve evin içindeki eşyalar kullanılamaz durumda. 3 gündür tanımadığımız insanların evlerinde kalıyoruz. Bundan sonra ne yapacağız bilemiyoruz" dedi.

Yayın Tarihi : 02.06.2016 : 14:20

Etiketler : Yüksekovalılar    Yıkık    Evlerinde    Sağlam    Malzeme    Arıyor    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5873
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN