Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kaçak Defineci 7 Kişi Suçüstü Yakalandı

Kaçak Defineci 7 Kişi Suçüstü Yakalandı
Bursa’nın Yenişehir İlçesi’nde birinci derecede sit alanında kepçe ile kaçak kazı yaparak tarihi eser arayan 7 kişi, jandarma tarafından suçüstü yakalandı. Kazı yapanlara yardımcı olan 2 kişi daha gözaltına alındı.

 

Yenişehir İlçesi Söylemiş Mahallesinde birinci derece sit alanı ilan edilen Söylemiş Höyüğünde kepçe ile kazı yapıldığı ihbarı üzerine İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Yenişehir İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri harekete geçti. Saat 01.30 sıralarında bölgede geniş güvenlik önlemleri alan jandarma ekipleri höyük üzerinde 22 tonluk paletli kepçe ile yaklaşık 20 metrekare bir alanda 7 metre derinliğinde çukur kazıldığını belirledi. Kazı esnasında köy sulama birliğine ait su borusunun patlaması sonucu kazılan çukurun suyla dolduğu tespit edildi.
 
Ekipler izinsiz kazı yapan BUSKİ’de çalışan 26 yıllık memur V.Y. ile birlikte kepçe operatörü A.Y., B.Y., M.A., A.A., Ö.G. ve F.K. ile kepçeyi kazı alanına getiren iş makinesi taşıma aracının sürücüsü F.K. ve şüphelileri kazı alanına getiren Ö.G.’yi gözaltına alırken, iş makinesine el konuldu. Bölgede jandarma ekipleri tarafından yapılan araştırmada tarihi eser niteliği taşıyan bir malzemeye rastlanmadı. Gözaltına alınanlar adliyeye sevk edildi.

Yayın Tarihi : 01.06.2016 : 17:24

Etiketler : Kaçak    Define    Arayan    Kişi    Suçüstü    Yakalandı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8746
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN