Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hakkari'de Sümbül Dağına Zorlu Tırmanış

Hakkari'de Sümbül Dağına Zorlu Tırmanış
Hakkari’de Türkiye Dağcılık Federasyonu İl Temsilcisi Naci Ertunç başkanlığında, aralarında ABD’li bir dağcının da bulunduğu 6 kişilik ekip, bir yıldır güvenlik nedeniyle çıkılmasına izin verilmeyen 3 bin 487 rakımlı Smübül dağına tırmanış yaptı.

 

Türkiye Dağcılık Federasyonu Hakkari il Temsilcisi Naci Ertunç, Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Reşit Güldal, dağcılalar Emin Noyan, Ankaralı Tarık Bünyamin Kaya, Adanalı Deniz Eroğlu ve ABD’den gelen Beryan Keith’den oluşan 6 kişilik dağcı, bir yıldır güvenlik nedeniyle çıkılamayan 3 bin 487 rakımlı Sümbül Dağına tırmanış gerçekleşdirdi. Yaklaşık 2 kilometresi karla kaplı olan Sümbül Dağı’na tırmanan dağcılar, konaklayacakları ilk kamp yerine 10 saatte ulaşabildi. Burada çadırlarını kurup iki gece  geçiren dağcılar, ücüncü gün zirve yaptı. Dağcılar Sümbül’ün zirvesinde kahve içme keyfi yapıp, Hakkari’yi kuş bakışı gören zirvede gece ve gündüz fotoğrafları çekti. 
 
AMAÇ TANITIM
 
Ankara’dan gelen dağcı Tarık Bünyamin Kaya, Sümbül’e tarmanmaktan büyük keyif aldıklarını belirterek, Hakkari’de bundan sonra yapılacak tüm faaliyetlere de katılacağını söyledi. ABD’li Dağcı Bryan Keith ise ilk kez geldiği Hakkari çevresindeki dağlarına hayran kaldığını belirtti.
 
Türkiye Dağcılık Federasyonu İl Temsilcisi Naci Ertunç, amaçlarının Hakkari’nin doğal güzellilerini ve dağlarını Türkiye’ye ve dünyaya tanıtmak olduğunu, bu nedenle bu tür faaliyetlere önem verdiklerini kaydetti.

Yayın Tarihi : 01.06.2016 : 14:33

Etiketler : Hakkaride    Bin    Rakımlı    Sümbül    Dağına    Zorlu    Tırmanış    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4186
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN