Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Türkiye'deki 5 Öğrenciden Biri Oldu

Türkiye'deki 5 Öğrenciden Biri Oldu
TAKEV Fen Lisesi’ nin mezun adayı 12. Sınıf öğrencisi Melike Serin, Alman Hükümetinin bu yıl Türkiye’den 5 öğrenciye verdiği alman şeref bursunun sahibi oldu. Türkiye’den bursu almaya layık görülen 5 öğrenciden biri olan TAKEVli Melike Serin elde ettiği DAAD bursu ile, Almanya’da tüm masrafları Alman hükümetince karşılanarak yüksek öğrenim görme şansına sahip dokuzuncu TAKEV mezunu olacak.

 

Alman Hükümeti tarafından her yıl akademik ve dil başarısını değerlendirerek tüm dünyada seçilmiş çok az öğrenciye; bu yıl Türkiye’den de sadece 5 öğrenciye vermiş olduğu burs, öğrencinin Almanya’da yüksek öğrenimini tamamlayıncaya kadar tüm masraflarının (üniversite harç ücreti-kitap masrafı-özel sağlık sigortası- gidiş/dönüş uçak bileti-yeme/içme-barınma masrafları) Alman Hükümeti tarafından karşılanması anlamına geliyor. 
 
TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi Almanca Bölüm Başkanı ve Yurtdışı Eğitim Koordinatörü Nilgün Mandıracı, “öğrencimizle ve bugüne kadar DAAD bursu almaya hak kazanan öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. Melike Serin, Almanya’dan  DAAD bursu ile okuyan dokuzuncu TAKEV mezunundan biri olacak. Öğrencimiz adına mutlu okulumuz adına gururluyuz” dedi.
 
DAAD Şeref Bursunu daha önceki yıllarda  , TAKEV Lisesi 2011-2012 yılı mezunlarından Ece İran; 2012-2013 mezunlarından  Deniz Cantimur ; 2013-2014 mezunlarından Berkay Özerbay, Deniz Pınar Savcığil ve Ecem Eker; 2014-2015 mezunlarından da Gizem Çelebi, Yağmur Onay, ve Ayça Öner almaya hak kazanmıştı. Alman Hükümeti’nin şeref bursuyla Alman Üniversiteleri’nde tüm masrafları karşılanarak okuma şansı elde eden TAKEV Öğrencilerine bu yıl TAKEV’den bir İzmirli kız öğrenci daha eklendi.

Yayın Tarihi : 01.06.2016 : 11:29

Etiketler : Alman Hükümeti    TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi       


Yorumlar

9569
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN