Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Gezi’nin Yıldönümünde Polisten Müdahale

Gezi’nin Yıldönümünde Polisten Müdahale
Gezi olaylarının 3’üncü yıldönümü nedeniyle Antalya’da düzenlenen etkinlik sırasında polis, gruba müdahale etti. 

 

Cumhuriyet Meydanı’nda çeşitli siyasi partiler ve sivil toplum örgütleri üyeleri ve bazı vatandaşların katıldığı anma töreni, basın açıklamasıyla başladı. Açıklama sırasında Gezi olayları sırasında hayatını kaybeden Mehmet Ayvalıtaş, Ethem Sarısülük, Abdullah Cömert, Ali İsmail Korkmaz, Hasan Ferit Gedik, Medeni Yıldırım, Ahmet Atakan ve Berkin Elvan’ın fotoğrafının bulunduğu ‘Yaşasın Gezi Direnişimiz’, ‘Bu daha başlangıç, mücadeleye devam’ yazılı pankart ve dövizler de taşındı. 
 
Açıklama sonrasında ise grup meydanın hemen yanındaki küçük amfitiyatro yanında müzik dinletisi ve film gösterimi yapmak istedi. Kısa süren müzik dinletisi sırasında Cumhuriyet Meydanı’nda iki TOMA konuşlandırıldı ve çevik kuvvet polisleri hazırlandı. Gruba polis tarafından iki kez anonsla, açıklama sonrası yapılan etkinliklerin yasal olmadığı ve grubun dağılmaması halinde müdahalede bulunulacağı uyarısı yapıldı.
 
Grup dağıldığı sırada sloganlar atılmaya başlandı ve Attalos Meydanı’nda tepki gösteren bazı vatandaşlarla arbede yaşandı. Arbede sonrası çevik kuvvet ekipleri biber gazıyla gruba müdahale etti. Müdahalede çok sayıda vatandaş biber gazından etkilendi. Gözaltıların da olduğu müdahale sonrası grup dağıldı.

Yayın Tarihi : 31.05.2016 : 21:34

Etiketler : Antalyada    Gezinin    Yıldönümünde    Polisten    Müdahale    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8719
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN