Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir Yeni Yatırımcı Arayışında

İzmir Yeni Yatırımcı Arayışında
İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA), uluslararası danışmanlık firması Ernst & Young ile birlikte hazırladığı Bilgi ve İletişim Teknolojileri sektörüne yönelik yatırım tanıtım stratejisi kapsamında küresel bilişim ve iş hizmetleri sektörünün üst düzey yöneticilerinin bir araya geldiği, İş Hizmetleri Sektörleri Haftası’nda (Shared Services and Outsourcing Week) İzmir’in yatırım olanaklarını potansiyel yatırımcılara aktardı.

 

Bu yıl 16’ncısı İrlanda’da düzenlenen ve 450 firmanın üst düzey yöneticisinin katıldığı etkinlikte, potansiyel yatırımcıların Türkiye ve İzmir’deki pazar, mevcut yatırımlar, insan kaynakları ve teşviklerle ilgili soruları yanıtlandı. İzmir Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Sedef Özer, sektördeki en önemli etkinliklerden biri olan ve firmaların üst düzey yöneticilerinin katıldığı etkinlikte İzmir’in ikinci kez yer almasının önemini vurgulayarak "Görüşmeler neticesinde, aralarında Hollanda, Almanya, ABD ve İngiltere merkezli firmaların bulunduğu yatırımcıların İzmir’i yatırım planlarında öncelikli olarak değerlendirdiğini" ifade etti. Özer, uluslararası müşterilerine hizmet vermek üzere kurulacak yeni hizmet merkezleri için firmalarla görüştüklerini ve bu yatırım planlarının yakın zamanda somut yatırımlara dönüşmesinin beklendiğini vurguladı. Özer ayrıca, bu yatırımların yüksek sayıda ve nitelikte istihdam gerektirmesinin bölge için önemli kazanımlar yaratacağını ifade etti. Halihazırda Accenture, CCC, EVS, Arvato gibi önemli uluslararası servis sağlayıcıların İzmir’de faaliyet gösterdiğini ve nitelikli personeliyle yurtdışına hizmet verdiklerini ifade etti.
 
İzmir’in, kolay erişim sağlanabilen konumu, yüksek yaşam kalitesi ve nitelikli insan kaynağı sayesinde yeni yatırımlar açısından Türkiye’nin önde gelen illerinden birisi olmaya devam ettiğini belirten Özer, "İzmir’in son dönemdeki ileri teknoloji içeren altyapı yatırımlarıyla özellikle bilgi ve iletişim teknolojilerinde yatırım çekiciliği son yıllarda daha da ön plana çıkmaya başladı. Küresel firmaların bir sonraki yatırım yeri tercihi listesine girebilmek için, bu tür etkinliklerle yer almak büyük önem taşıyor" dedi.
 
Sektörde özellikle Avrupa pazarına erişim, büyüyen Türkiye pazarı, nitelikli ve yabancı dil bilen insan kaynağı, maliyet avantajları, kamu destekleri ve teşvikler, teknoparklar ve özel yatırım alanları konusunda yeni yatırım arayışında olan firmalarla görüşmeler yapıldı.

Yayın Tarihi : 31.05.2016 : 15:57

Etiketler : İzmir    Yeni    Yatırımcı    Arayışında    Bölge   


Yorumlar

3368
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN