Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


CHP'li Altıok'tan Bayram Teklifi

CHP'li Altıok'tan Bayram Teklifi
CHP'li Altıok, Gezi'de yaşanan olayların unutulmaması gerektiğini savunarak olayların başlangıç günü olan 28 Mayıs'ın bayram olması adına kanun teklifi verdi.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Zeynep Altıok, Gezi Direnişi’nin 3. yıl dönümünde 28 Mayıs gününün, ülkemizin temeli, özgürlüğümüzün teminatı, geleceğimizin pusulası olan demokrasi mücadelesini nesillerce hatırlatacak, özgürlük ve toplumsal barış yönünde atılacak önemli bir adım olması gerekçesiyle “Gezi Parkı, İnsan Hakları ve Çevre Bayramı” ilan edilmesi için Kanun Teklifi verdi.
 
Altıok vermiş olduğu kanun teklifinin gerekçesinde; “28 Mayıs tarihinde Gezi Parkı’nda rant odaklı şehircilik uygulamalarına, doğa katline,  emniyet görevlilerinin uyguladığı orantısız şiddete ve ülkemizde uygulanan anti demokratik politikalara karşı bir halk tepkisi ortaya çıkmış, Anayasamızda ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nde yer alan toplantı ve gösteri hakkından yararlanan her inançtan, her görüşten ve her siyasi partiden milyonlarca vatandaşımız daha demokratik ve özgür bir Türkiye taleplerini ifade etmiştir.” sözlerine yer verdi.
 
Altıok’un TBMM Başkanlığı’na sunduğu kanun teklifi ekte sunulmuştur.
 

Yayın Tarihi : 31.05.2016 : 11:18


Yorumlar

2052
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN