Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Erdoğan, İzmir'de On Binlere Seslendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ile gittiği İzmir'de kendisini karşılayan kalabalığa seslendi.

 

Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları:
 
Yarın İzmir’de Efes tatbikatında bir arada olacağız. Ve bu tatbikat hamdolsun bugüne kadar olan tatbikatlardan çok daha güçlü olacak. Bildiğiniz gibi dün İstanbul’da fethin 563. yıl dönümünü yine çok farklı kutladık. Devlet, millet buluştu. Bir gün önce Diyarbakır’daydık, orada da yine öyle oldu. Onun bir gün öncesinde Kırşehir’de Ahilik Haftası’nı kutladık, orada da öyleydi.
 
Sevgili İzmir, şunu unutmayın: Bölücü terör örgütünün bu son çırpınışlarıdır. Rahmetli Menderes ne dedi, son söz milletin. Biz ne dedik, son karar da milletin. Siz böyle diyorsanız böyledir. Bizim geçmişimizde kan yok, sizin geçmişinizde kan var. Siz rahmetli Menderes’i ipe gönderenlerin ta kendisisiniz. Onun yanındaki iki arkadaşını ipe gönderenlerin ta kendisisiniz. İnanıyorum ki bu İzmir bu ifadelerin hesabını en kısa zamanda soracaktır. Niye parlamento değil de kan? Hani demokrattınız? Nerede demokrasi? Nereden çıktı bu kan? Bizim tek derdimiz var: Sandık.
 
Şimdi size bir müjde veriyoruz: İnşallah bayramın hemen öncesinde Osmangazi Köprüsü’nü açıyoruz. Orhangazi ile bütünleştiriyoruz. İzmir-İstanbul 8 buçuk saatti, şimdi 3 saat. Kaza riski azalıyor. Ve öyle bir yolculuk yapacaksınız ki, yollar maşallah pırıl pırıl. Sağı solu ya yeşil orman ya deniz. Yeri gelecek haydi şurada bir piknik yapalım diyeceksiniz. Modern Türkiye’nin temel taşları bunlar. Yol medeniyettir. Medeni olmanın bunlar işaret fişekleri.
 
TERÖRLE MÜCADELE
PKK’nın güdümündeki siyasetçiler kaçmaya başladılar, kaçacaklar. Başka çareleri yok. Biz diyoruz ki, ey terör örgütü ya silahları teslim edip betonu dökeceksin üstüne, ya da bu ülkeyi terk edip gideceksin. Bu operasyonlar ülkemize huzur gelmedikten sonra durmayacak. Askerimizle, polisimizle, köy korucumuzla bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Tek millet dedik biz, 79 milyon tek millet. Tek bayrak, rengi şehidimizin kanı, hilal bağımsızlığımızın ifadesi, yıldız şehidimizin ta kendisi. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Tek devlet, bizim tek devletimiz var: Türkiye Cumhuriyeti devleti.

Yayın Tarihi : 31.05.2016 : 00:35


Yorumlar

4490
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN