Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hdp Binasında Polis Araması

Hdp Binasında Polis Araması
Edirne'de polis, mahkeme kararıyla HDP’nin il ve ilçe başkanlığına ait binada arama yaptı. Yaklaşık 3 saat süren aramalarda terörist başı Abdullah Öcalan ile Güneydoğu’daki operasyonlarda öldürülen teröristlerin duvarlarda asılı fotoğrafları, örgütsel dokümanlar ve yayınlanması yasaklanan yayınlar ele geçirildi. HDP ilçe ve ilçe başkanı şüpheli sıfatıyla ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü.

 

Edirne Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadelesi Şubesi ekipleri mahkemeden aldıkları arama kararıyla HDP’nin Mithatpaşa Mahallesi Rasathane Sokak üzerindeki bir apartmanın üçüncü katında il ve ilçe parti binasına gitti. Terör ekiplerinin yanı sıra Güvenlik Şube ve Siber Suçlarla Mücadele şubelerinin de destek verdiği aramalar yaklaşık 3 saat sürdü. Bu sırada Çevik Kuvvet ekipleri uzun namlulu silahlarla apartmanın bulunduğu yolda güvenlik tedbiri aldı.
 
Bazı partililer bina girişinde toplanırken, arama HDP Edirne İl Başkanı Beşir Belke, İlçe Başkanı Selahattin Karatoprak’un nezaretinde yapıldı. Polis ekipleri duvarlarda asılı olan terörist başı Abdullah Öcalan ile Güneydoğu’daki terör operasyonlarında öldürülen bazı teröristlerin posterlerine el koydu. Yapılan aramalarda, teröristlere ait posterlerin yanı sıra örgütsel doküman, yayımı yasaklanan dergi ve benzeri yayınlar ele geçirildi.
 
Siber Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri de parti binasındaki bilgisayarların imajlarını aldı. Aramalar sonucunda HDP Edirne İl Başkanı Beşir Belke ve İlçe Başkanı Selahattin Karatoprak ‘şüpheli’ sıfatıyla ifadeleri alınmak üzere Edirne Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Soruşturma sürüyor.

Yayın Tarihi : 30.05.2016 : 21:35

Etiketler : Hdp    Binasında    Polis    Araması    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6573
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN