Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Terör Zanlıları Adliyede

Terör Zanlıları Adliyede
İzmir'de polis tarafından bir ihbar üzerine 5 ilçede düzenlenen operasyonda, üyesi oldukları 'Birleşik Özgürlük Güçleri' adlı terör örgütü adına faaliyetlerde bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alınan 11 kişi, işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

 

İzmir Emniyeti Terörle Mücadele Şube ekipleri, Birleşik Özgürlük Güçleri adlı terör örgütünün, İzmir yapılanmasının eylem hazırlığında olduğu yönünde ihbar alınca çalışma başlattı. Teknik ve fiziki takibin ardından, belirlenen adreslere geçen cuma günü sabah saatlerinde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Buca, Konak, Bayraklı, Karşıyaka ve Menemen ilçelerinde toplam 7 ev ve Devrimci Parti İzmir il binasında aramalar yapıldı. Aramalarda, çok sayıda örgütsel doküman, dijital malzeme, yasaklanmış yayın, kılıç, pala, döner bıçağı, sapan ve bilye ele geçirildiği belirtildi. Operasyonlarda 11 kişi gözaltına alındı.
 
Operasyon kapsamında aramaların yapıldığı Devrimci Parti İzmir il binasının daha önce Sosyalist Demokrasi Partisi'nin (SDP) parti teşkilatı olarak kullanıldığı, 23 Haziran 2015 tarihinde de yine Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından aynı adrese operasyon düzenlediği belirtilerek, o zaman gözaltına alınan 4 kişiden 3'ünün tutuklandığı, ayrıca 18 molotofkokteyli, üç tabanca, satır, pala ve darp için zincir ele geçirildiği kaydedildi. Aynı adreste SDP'nin yerine Devrimci Parti adıyla siyasi faaliyetlerde bulunulduğu bildirildi. Sorguları tamamlanan 11 kişi işlemlerinin tamamlanması ardından adliyeye sevk edildi.

Yayın Tarihi : 30.05.2016 : 11:46

Etiketler : izmir    terör operasyonu    birleşik özgürlük güçleri    devrimci parti       


Yorumlar

7052
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN