Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Fetih Erzurum’da Temsili Canlandırıldı

Fetih Erzurum’da Temsili Canlandırıldı
Erzurum Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da İstanbul’un Fethi’nin 563’nci yıl dönümünü nedeniyle kent merkezinde kutlama programı düzenledi. Etkinlikte, gemi görünümü verilen otobüsü, lise öğrencileri tekbir getirerek çekti.

 

Büyükşehir Belediyesi, bugün akşam namazının ardından Erzurum’un en işlek semti olan Cumhuriyet Caddesi’ni taşıt trafiğine kapattı ve İstanbul’un fethini canlandırdı. Büyükşehir Belediyesi’ne ait hurdaya ayrılan bir halk otobüsü, geçtiğimiz yıl Makine İkmal Dairesi’nde yapılan 3 günlük çalışma ile gemiye benzetildi. Tarihi Ulu Cami önüne getirilen 12 metre uzunluğunda 4.5 metre genişliğindeki temsili gemi, önde Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Sekmen, yardımcıları ve alt belediye başkanları önderliğinde yavaş yavaş yürütüldü. Lise öğrencilerinin halatla çekerek götürdüğü gemiye Mehteran Bölüğü de marşlarla eşlik etti. Fatih Sultan Mehmet’i ise Büyükşehir Belediyesinde bir görevli canlandırdı.
 
100 kadar öğrencinin "Allahu ekber" diye tekbir getirerek halatlarından çektiği temsili gemi, Ulu Cami’den yaklaşık 1 kilometre uzaklıktaki Havuzbaşı Meydanı’na getirildi. Yol boyu halk cep telefonlarının kamerası ile bu anı kaydetmeye çalıştı. Yürüyüşün sonunda Büyükşehir Beledile Başkanı Mehmet Sekmen kısa bir konuşma yaprak günün anlam ve önemini anlattı

Yayın Tarihi : 29.05.2016 : 22:20

Etiketler : İstanbulun    Fethi    Erzurumda    Temsili    Gemi    İle    Canlandırıldı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2216
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN