Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Manisaspor’da Tarık Almış Yası

Manisaspor’da Tarık Almış Yası
MAnİsaspor'un eski başkanlarından hayırsever iş adamı Tarık Almış, solunum yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi’nde vefat etti.

 

Geçen hafta yoğun bakıma alınan Manisaspor’un efsane ismi, 80 yaşında yaşam mücadelesini kaybetti. Tarık Almış’ın vefatı Manisa’yı, Manisaspor camiasını ve sevenlerini yasa boğdu. İsmi Manisaspor’un tesislerine verilen Almış’ın cenazesi bugün ikindi namazına müteakip Hatuniye Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.
 
1936’da Manisa’da doğan Tarık Almış, ilkokulu bitirdikten sonra terzi çıraklığı ve daha sonra baba mesleği sayacılık yaptı. Askerlik dönüşü pamuk ve üzüm ticaretine başlayan Almış, 1967’de Hatice Hanım ile evlendi. Nejat ve Sedat isminde iki oğlu olan Tarık Almış, iş ortağı Mahmut Şentürk ile kurdukları çırçır fabrikasından kazandıkları parayla 1989’da Endüstri Meslek Lisesi yaptırdı. Almış, 1994’te başkanı olduğu Manisaspor’a, 1995’te bugünkü Manisaspor Tarık Almış Tesisleri’ni kazandırdı. Hayırsever iş adamı eşi adına Manisa Laleli’de sağlık ocağı da yaptı.
 
 
 
FOOĞRAFLI

Yayın Tarihi : 29.05.2016 : 14:48

Etiketler : Manisasporda    Tarık    Almış    Yası    Spor    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9067
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN