Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ödemiş’te Balkan Halk Dansları Rüzgarı

Ödemiş’te Balkan Halk Dansları Rüzgarı
İzmir’in Ödemiş ilçesinde, Büyükşehir Belediyesi’nin evsahipliğinde bu yıl 11’incisi düzenlenen Balkanlılar Halk Dansları Festivali, renkli görüntülere sahne oldu.

 

Salı Pazarı’ndaki festivale Türkiye’nin yanı sıra Bulgaristan, Romanya, Bosna-Hersek, Karadağ, Arnavutluk, Yunanistan ,Sırbistan, Kosova dans ekipleri katıldı. Romanya Başkonsolosu Mioara Stefan ve Makedonya Fahri Konsolosu Kemal Baysak’ında izlediği festivalde katılımcı ülkelerin ortaya koyduğu dans gösterier izleyenlerden bol bol alkış aldı.
 
Festivalde konuşan Makedonya Fahri Konsolosu Kemal Baysak, "Dokuz ülkenin bir araya gelerek kültürlerini sergilemeleri, ülkelerin birbirlerini tanımaları ve kültür alışverişi yapmaları büyük bir olaydır. Bu bir eğlence değil kültür alışverişidir" dedi.
 
Ödemiş Balkan Göçmenleri Kültürü Yardımlaşma, Dayanışma Derneği Başkanı Tuncay Satılmış, festivalin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.
 
Konuşmanın ardından,sahneye çıkan Türk ekibi oynadığı ’Zeybek’ gösterisiyle izleyicileri coşturdu. Kosova ekibi "Mendil Elinde" isimli parça eşliğindeki gösterileriyle uzun üsre alkış aldı. Festival, konuk ülkelerin ekiplerinin gösterileriyle gece boyunca sürdü.
 

Yayın Tarihi : 29.05.2016 : 10:59

Etiketler : Ödemişte    Balkan    Halk    Dansları    Rüzgarı    Bölge   


Yorumlar

1995
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN