Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Uçuruma Atlayıp Firar Eden Tutuklu Teslim Oldu

Uçuruma Atlayıp Firar Eden Tutuklu Teslim Oldu
Adana’nın Kozan İlçesi’nde uyuşturucu ticareti suçundan tutuklanan ve yer gösterme iddiasıyla götürüldüğü ormanlık alanda, kelepçelendiği askeri uçuruma iterek firar eden 24 yaşındaki Kürşat Tanrıkulu, teslim oldu.

 

Birçok suçtan kaydı bulunan Kürşat Tanrıkulu, iddiaya göre, 16 Mayıs’ta polisi arayarak, "Yanımda esrar var gelin bunları teslim alın" dedi. İhbar üzerine olay yerine giden polis, Kürşat Tanrıkulu ile birlikte beraberindeki 16 kilo esrarı alıp, Emniyet Müdürlüğü’ne götürdü Tanrıkulu ifadesinde, "Esrar N.Ö.’ye ait bana da ’bunların başında dur bir araç gelip senden teslim alacak’ dedi. Esrarın vatandaşlara zarar verdiğini bildiğimi için vicdan azabı çekmemek için polis arayarak ihbar ettim" diye konuştu.
 
Birçok suçtan kaydı olduğu belirlenen ve hakkında yakalama kararı bulunan Tanrıkulu, sevk edildiği nöbetçi mahkemece tutuklandı. Kozan Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilirken firar eden Tanrıkulu, aynı gün Feke İlçesi’nde yakalanıp, Kozan M Tipi Kapalı Cezaevi’ne konuldu.
 
ASKER YARALANDI
 
Tanrıkulu, tutuklandıktan sonra cezaevi yönetimine başvurarak birçok yerde esrar gizlendiğini hepsinin yerini gösterebileceğini ileri sürdü. Bu iddia üzerine inceleme başlatan Cumhuriyet Savcısının talimatıyla jandarma tarafından Tanrıkulu, 18 Mayıs’ta Kozan’a bağlı Karanebili Mahallesi Savruk Yaylası mevkiine götürüldü. Torbalarla bu bölgeye esrar gömüldüğünü ileri süren Tanrıkulu, araçtan indirilip yer göstermesi istendi. Bir asker ile birbirlerine kelepçelenen Tanrıkulu, kayalıkların arasında yer gösteriyormuş gibi yapıp ittirdiği askerle birlikte uçuruma yuvarlandı.
 
Yaklaşık 10 metrelik uçurama yuvarlanan Tanrıkulu, bilinmeyen bir yöntemle kelepçeden kurtulup kaçtı. Beraberindeki asker de yaralı olarak bulundu. İhbar üzerine kaçan tutuklu aranırken, yaralanan asker de götürüldüğü Kozan Devlet Hastanesi’nde tedavi edildi.
 
ARANIYORDU
 
İlçe Jandarma Komutanlığı ve polis tarafından her yerde aranan Kürşat Tanrıkulu, dün öğleden sonra Kozan Adliyesi’ne gelerek teslim oldu. Pişman olduğunu ileri süren Tanrıkulu, işlemlerinin ardından tekrar Kozan M Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

Yayın Tarihi : 28.05.2016 : 13:30

Etiketler : Askerle    Uçuruma    Atlayıp    Firar    Eden    Tutuklu    Teslim    Oldu    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3934
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN